Meteor przeleciał nad Polską! Uchwyciła go kamera [NAGRANIE]

i

Autor: Facebook/ Lubuscy Łowcy Burz screen Meteor przeleciał nad Polską! Uchwyciła go kamera [NAGRANIE]

Meteor przeleciał nad Polską! Uchwyciła go kamera [NAGRANIE]

2022-03-09 9:56

Kolejne kosmiczne zjawisko zostało zaobserwowane w nocy z 7 na 8 marca w okolicach Śremu. Kamery monitoringu zarejestrowały spadający meteor. Nagranie trafiło do sieci. Sprawdźcie poniżej, jak to wyglądało.

O sprawie na swoim Facebooku poinformowali Lubuscy Łowcy Burz. Opublikowali nagranie, na którym wyraźnie widać spadający w nocy meteor. Zjawisko to bardzo dobrze prezentowało się właśnie o takiej porze - kamera bardzo wyraźnie mogła uchwycić bolida.

To kosmiczne zjawisko miało miejsce z 7 na 8 marca. Zarejestrowane zostało w okolicach Śremu. Meteor został uchwycony przez kamerę monitoringu zamontowaną na terenie prywatnej posesji. Posiadasz filmiku postanowił podzielić się nim, dlatego opublikowano go na fanpage'u entuzjastów tego typu zjawisk.

Meteory widoczne są jako „spadające gwiazdy”, dzięki grubej, ziemskiej atmosferze. Drobne cząstki pyłu i większe okruchy skalne wpadając z dużą prędkością (od 15 do 75 km/s) w ziemską atmosferę, ocierają się i zderzają z cząsteczkami powietrza, a to z kolei powoduje, że ich powierzchnia się rozgrzewa.

Są określone daty, kiedy można zaobserwować tego typu zjawiska, i wtedy właśnie szuka się roju Perseidów, Gemindów czy Ursydów. Ten, co miał miejsce teraz w Śremie, można zaliczyć do czystego przypadku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport - wydanie specjalne 07.03
Źródło: Meteor przeleciał nad Polską! Uchwyciła go kamera [NAGRANIE]