messenger

i

Autor: pexels

AKTUALIZACJA MESSENGERA

Messenger usunie wiadomości starsze niż 90 dni. Co zrobić by zachować stare konwersacje i pliki?

2024-07-15 9:32

Użytkownicy Messengera są ostatnio rozgoryczeni. Wszystko przez pojawienie się informacji, że komunikator usuwa wiadomości starsze niż 90 dni. O co tak naprawdę chodzi i co ma na celu taka opcja? Wiemy, dlaczego Messenger usuwa wszystkim użytkownikom stare wiadomości i pomagamy rozwiązać ten kłopot. To nic trudnego!

Messenger usuwa wiadomości starsze niż 90 dni. O co chodzi? Jak temu zapobiec? Messenger to komunikator z którego korzystają ludzie na całym świecie. Dziennie wymienia się w nim wiadomościami wiele osób, które nie tylko ze sobą piszą, ale także wysyłają sobie zdjęcia, filmiki, linki i kolorowe gify. Messenger przez lata swojego funkcjonowania zmienił się nie do poznania. Kiedyś można było tylko i wyłącznie wymieniać się wiadomościami, a z każdą aktualizacją zaczęło pojawiać się wiele nowych możliwości. Gry, wysyłanie lokalizacji, wysyłanie plików, a nawet funkcja połączeń głosowych, jak i tych na kamerce. Niestety w ostatnim czasie komunikator zaczął płatać figle. Użytkownicy skarżą się na to, że na messengerze znikają ich wiadomości lub, że nie pojawiają się powiadomienia, że ktoś akurat do nich napisał.

Pytamy o wszystko Ralpha Kaminskiego Radio Eska AMA

Messenger usuwa stare wiadomości. Jak temu zapobiec?

Dlaczego Messenger sam usuwa wiadomości? To w ostatnim czasie nurtuje wszystkich użytkowników aplikacji. Wszystko przez kolejną aktualizację komunikatora, a dokładnie opcję "bezpieczna pamięć". Od teraz Messenger będzie usuwał wiadomości swoich użytkowników starsze niż 90 dni, jeżeli wykryje zbyt małą ilość dostępnej w pamięci urządzenia. Jak temu zapobiec? Co zrobić żeby wiadomości na Messengerze nie zniknęły? Jest na to sposób w postaci włączenia "bezpiecznej pamięci", którą aktywuje się po ustaleniu kodu PIN lub 40-znakowego kodu. Po aktywowaniu tej opcji należy jednak dbać o to, aby na smartfonie lub tablecie zawsze była odpowiednia ilość przestrzeni na dane. Oto jak włączyć bezpieczną pamięć na Messnegrze:

  1. Otwórz Messengera na swoim urządzeniu (może to być smartfon, laptop, tablet lub komputer stacjonarny).
  2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz opcję "Prywatność i bezpieczeństwo".
  3. W kolejnym kroku kliknij "W pełni szyfrowane czaty", później w "Bezpieczna pamięć".
  4. W tym momencie musisz wybrać opcję bezpiecznej pamięci. Masz do wyboru kod PIN, 40-znakowy kod albo opcję zapisywania kopii zapasowej tylko na swoim urządzeniu.
  5. Na ekranie będą wyświetlać się kolejne instrukcje, jak utworzyć kod PIN lub 40-znakowy kod. Pamiętaj, aby zapisać kod bezpiecznym miejscu i nie pokazywać nikomu!

Gotowe! Bezpieczna pamięć jest już włączona, a Ty możesz być spokojny o swoje wiadomości. Jeśli jednak zdecydujemy się wyłączyć tę opcję, musimy liczyć się z tym, że wiadomości starsze niż 90 dni, zostaną na Messengerze usunięte.

Instagram, YouTube czy TikTok? Gdzie zrobiłabyś karierę?

Pytanie 1 z 8
Co najbardziej lubisz robić?