Matura rozszerzona WOS 2022 - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Co było na maturze?

2022-05-13 14:13

Piątek 13 maja. Tego dnia maturzyści z Polski podchodzą do egzaminu na poziomie rozszerzonym z wiedzy o społeczeństwie. Choć z pewnością większość osób się stresuje, to jednak trzeba być dobrej myśli, ponieważ poziom tegorocznych matur jest - według wielu zdających dosyć prosty. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy z rozszerzonego WOSu? Jakie były zadania? Sprawdźcie już teraz.

Matura rozszerzona 2022 - wiedza o społeczeństwie to kolejny przedmiot z którym mierzy się większość maturzystów. Piątek trzynastego, to właśnie ten dzień kiedy absolwenci szkół średnich mają za zadanie rozwiązać arkusze z dodatkowego przedmiotu. Do matury rozszerzonej z WOS-u podeszło w tym roku 18 262 uczniów, dla których jest to niesamowicie ważny czas, bowiem wyniki przydadzą im się podczas rekrutacji na niektóre humanistyczne kierunki studiów. Jak wygląda matura z WOS-u? Egzamin przypomina schematem większość innych matur, czyli składa się z zadań otwartych, zamkniętych i z wypracowania. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy? Jaki był poziom matur?

Krystian Ochman przed Eurowizją 2022 - tylko w Radiu SuperNova

Matura rozszerzona WOS 2022 - odpowiedzi

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z WOS-u? Maturzyści otworzyli swoje arkusze w piątek 13 maja równo o godzinie 9:00 i mają aż 180 min na rozwiązanie zadań. Gdzie znaleźć odpowiedzi? Niestety na ten moment nie są one znane. Zdający po wyjściu z sali mogą omówić wyniki z nauczycielem, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na oficjalnej stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

Matura rozszerzona WOS 2022 - arkusz CKE

Gdzie szukać arkuszy z WOS-u na poziomie rozszerzonym? Maturalne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w piątek 13 maja o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy na górze tego tekstu w specjalnej galerii.

AKTUALIZACJA [13.05.2022]

Arkusze są już dostępne! Znajdziecie je na stronie CKE, a także w naszym artykule w galerii umieszczonej w tym artykule.

Matura rozszerzona WOS 2022 - zadania

Jaki był poziom matury 2022 z rozszerzonego WOS-u? Tegoroczne arkusze były łatwe, czy trudne? Z reakcji maturzystów wynika, że tegoroczna matura dla jednych była prosta i poszła im sprawnie, natomiast niektórzy stwierdzili, że poziom był dosyć wysoki. Większość zdających wyszła z sali niecałą godzinę po rozpoczęciu, dzieląc się odczuciami w social mediach, między innymi na Twitterze.

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?