matura

Matura rozszerzona 2024 BIOLOGIA. Co było na maturze 14.05? ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA

2024-05-14 14:00

Matury trwają w najlepsze, a we wtorek 14 maja aż 43 476 osób podeszło do matury z biologii na poziomie rozszerzonym. Jakie zadania pojawiły się na egzaminie? Czy był trudny? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania i podpowiadamy, gdzie szukać arkuszy.

Matura rozszerzona biologia 2024 - arkusze, odpowiedzi do zadań. Czy egzamin był trudny? Gdzie znaleźć arkusze i odpowiedzi do zadań?Takie pytania nurtują niejednego maturzystę, ale także jego rodziców i znajomych. Maturalny maraton trwa w najlepsze, a absolwenci szkół średnich od wtorku 7 maja maja mierzą się z arkuszami. Mają już za sobą obowiązkowe podstawy, ale także kilka rozszerzeń. Teraz przyszła pora na rozszerzoną biologię, która jest niesamowicie ważna dla osób rekrutacji na studia medyczne, biologiczne lub inne, gdzie wymagany jest wynik z tej matury. Centralna Komisja Egzaminacyjna ujawniła, że w tym roku chęć napisania egzaminu z biologii na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 43 476 osób.

Eska Daje Szkołę - Jak działa GPS?

Biologia matura 2024 - ARKUSZE

Gdzie znaleźć arkusze maturalne z rozszerzonej biologii? Abiturienci otworzyli swoje testy o godzinie 9:00 i mają na ich rozwiązanie aż 180 minut. Arkusz maturalny z biologii będzie dostępny na oficjalnej stronie CKE we wtorek 14 maja, o godzinie 14:00. Jak tylko arkusze pojawią się w internecie, zaktualizujemy ten artykuł, a zadania umieścimy w galerii poniżej.

[AKTUALIZACJA 14.05 GODZ. 14:00]

Arkusze z rozszerzonej matury z biologii 2024 są już dostępne. Znajdziecie je na oficjalnej stronie CKE, a także w dwóch formułach w naszych specjalnych galeriach poniżej.

Matura rozszerzona biologia 2024 - ODPOWIEDZI, ZADANIA

Gdzie szukać odpowiedzi do matury z biologii 2024? Jakie zadania pojawiły się w arkuszu? Póki co nie wiemy, jaki był poziom tegorocznych matur. O tym jakie zadania były na maturze z biologii rozszerzonej z pewnością dowiemy się niebawem, gdy pierwsi maturzyści wyjdą z sali i zdadzą swoje relacje w serwisie X (dawny Twitter). Klucz odpowiedzi do matury z biologii nie jest dostępny. Zadania możecie omówić ze swoim nauczycielem, bądź korepetytorem.