Matura rozszerzona 2022 historia - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Co było na maturze?

2022-05-17 14:08

Wtorek 17 maja to kolejny dzień maturalnego maratonu. Tym razem absolwenci szkół średnich zmierzą się z historią na poziomie rozszerzonym i choć wyniki z tego egzaminu nie mają żadnego wpływu na całościowe zdanie matury, to wielu osobom przydadzą się podczas rekrutacji na studia. Co było na maturze rozszerzonej z historii?

Matura rozszerzona 2022 - historia to kolejny przedmiot z którym mierzy się większość tegorocznych maturzystów. Przed wieloma młodymi osobami, kolejny tydzień egzaminów dojrzałości na poziomie rozszerzonym. Tym razem czeka na nich historia, do której w tym roku według danych CKE podeszło około 20 429 absolwentów szkół ponadpodstawowych. Choć wyniki z tego egzaminu nie decydują o zdaniu matury, to dla wielu osób są bardzo ważne, ponieważ przydadzą się podczas rekrutacji na studia. Gdzie znaleźć tegoroczne arkusze?

Sonda
Jak oceniasz poziom matury 2022?

Matura historia rozszerzona 2022 - odpowiedzi

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z historii? Maturzyści otworzą swoje arkusze we wtorek 17 maja równo o godzinie 9:00 i będą mieli aż 180 min na rozwiązanie zadań. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi mogą uzyskać maksymalnie 50 punktów. Gdzie znaleźć odpowiedzi? Niestety na ten moment nie są one znane. Zdający po wyjściu z sali, zdający mogą omówić wyniki z nauczycielem, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na oficjalnej stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

Matura historia rozszerzona 2022 - arkusz CKE

Gdzie szukać arkuszy z historii na poziomie rozszerzonym? Maturalne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej we wtorek 17 maja o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy na górze tego tekstu w specjalnej galerii.

AKTUALIZACJA 17.05 GODZ. 14:00

Arkusze są już dostępne na stronie CKE.

Matura historia rozszerzona 2022 - zadania

Jakie zadania były na maturze z historii? Na ten moment arkusz jest tajemnicą. O tym jakie zadania pojawiły się na maturze, dowiemy się niebawem z reakcji zdających, które będą pojawiać się w sieci. Artykuł zostanie zaktualizowany i dowiecie się: jaki był poziom tegorocznych matur, a także jakie zadania pojawiły się w arkuszu. Warto wiedzieć, że matura z historii składa się z około 25 zadań związanych z między innymi chronologią historyczną, analizą i interpretacją historyczną, a także z tworzeniem narracji historycznej.

AKTUALIZACJA 17.05

Maturzyści powoli wychodzą z sal egzaminacyjnych. Z ich reakcji zamieszczonych w mediach społecznościowych wiemy, że matura z rozszerzonej historii dla wielu zdających była dosyć trudna.

Wiktor Dyduła - Szybkie Pytania