Matura rozszerzona 2022 geografia - arkusz CKE, odpowiedzi, zadania. Co było na maturze?

2022-05-18 14:03

Środa 18 maja to kolejny dzień matur. Tego dnia absolwenci szkół średnich zmierzą się z geografią na poziomie rozszerzonym. Choć wyniki z tego egzaminu nie mają żadnego wpływu na całościowe zdanie matury, to wielu osobom przydadzą się podczas rekrutacji na przeróżne kierunki studiów. Co było na maturze rozszerzonej z geografii?

Matura rozszerzona 2022 - geografia to kolejny, dodatkowy przedmiot z którym mierzy się większość tegorocznych maturzystów. Według danych CKE podeszło do niego 65 311 osób, a jest to dokładnie 22,6% absolwentów szkół ponadpodstawowych. Choć wyniki z tego egzaminu nie decydują o zdaniu matury, to dla wielu osób są bardzo ważne, ponieważ przydadzą się podczas rekrutacji na studia. Matura z geografii przydaje się szczególnie na kierunki ekonomiczne, turystyczne, fizjoterapeutyczne, czy też biznesowe. Gdzie znaleźć tegoroczne arkusze? Czy matura z geografii była trudna?

Sonda
Jak oceniasz poziom matury 2022?

Matura rozszerzona 2022 geografia - odpowiedzi

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z geografii? Maturzyści otworzą swoje arkusze w środę 18 maja równo o godzinie 9:00 i będą mieli aż 180 min na rozwiązanie zadań. Co ciekawe, matura z geografii składa się z około 50 zadań, za które można maksymalnie uzyskać aż 60 punktów. W arkuszu znajdują się zadania zamknięte, otwarte i półotwarte. Często dołączone są do nich mapy, wykresy i rysunki, na podstawie których należy rozwiązać określony problem. Gdzie znaleźć odpowiedzi? Niestety na ten moment nie są one znane. Zdający po wyjściu z sali, mogą omówić wyniki z nauczycielem, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na oficjalnej stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

Matura rozszerzona 2022 geografia - arkusz CKE

Gdzie szukać arkuszy z geografii na poziomie rozszerzonym? Maturalne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w środę 18 maja o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy na górze tego tekstu w specjalnej galerii.

[AKTUALIZACJA 18.05 GODZ. 14:00]

Arkusz jest już dostępny. Znajdziecie go na oficjalnej stronie CKE, a także w naszej galerii powyżej.

Matura rozszerzona 2022 geografia - zadania

Jakie zadania były na maturze z geografii? Na ten moment arkusz jest tajemnicą. O tym jakie zadania pojawiły się na maturze, dowiemy się niebawem z reakcji zdających, które będą pojawiać się w sieci. Artykuł zostanie zaktualizowany i dowiecie się: jaki był poziom tegorocznych matur, a także jakie zadania pojawiły się w arkuszu.

AKTUALIZACJA 18.05

Pierwsi uczniowie wychodzą z sali egzaminacyjnej. Niestety ich uczucia są mieszane. Dla większości zdających, tegoroczna matura z geografii była trudna, a arkusz był nieprzewidywalny. Poniżej możecie dowiedzieć się, jakie zadania pojawiły się w arkuszu. Zdający dzielą się swoimi odczuciami na bieżąco!

Topky (Szybkie Pytania)