egzamin

i

Autor: pixabay.com

WYNIKI MATUR

Matura poprawkowa 2023 - WYNIKI. Kiedy wyniki poprawki i gdzie je sprawdzić?

2023-09-08 8:26

Matura poprawkowa to druga szansa dla tych, którym nie powiodło się w pierwszym terminie. We wtorek 22 sierpnia odbył się drugi termin egzaminu, do którego podeszli absolwenci szkół średnich, którym nie udało się zdać matury z jednego przedmiotu obowiązkowego. Kiedy będą wyniki? Jak je sprawdzić? Odpowiadamy!

Wyniki matury poprawkowej ciekawią osoby, którym nie powiodło się w pierwszym terminie egzaminów. Kiedy będą wyniki i jak je sprawdzić? Okazuje się, że nie będzie to nic trudnego. W tym roku maturzyści rozpoczęli swój maraton 4 maja i musieli zmierzyć się z obowiązkowymi egzaminami na poziomie podstawowym, jak i dodatkowymi maturami na poziomie rozszerzonym, które były niezwykle ważne podczas rekrutacji na studia. Niestety w gronie absolwentów, znalazły się też takie osoby, którym nie powiodło się w pierwszym terminie, w związku z czym 22 sierpnia musiały podejść do poprawki. Przypomnijmy, że do matury poprawkowej może podejść osoba, która nie otrzymała 30 proc. punktów z obowiązkowej matury na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki lub języka obcego nowożytnego.

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta

Matura poprawkowa 2023 - WYNIKI

Kiedy będą wyniki matury poprawkowej? Data jest już znana. Ogłoszenie wyników matury poprawkowej odbędzie się w piątek 8 września 2023 roku. Wtedy też zostaną przekazane szkołom świadectwa, aneksy i informacje o wynikach. Absolwenci zastanawiają się także, jak sprawdzić wyniki matury poprawkowej? To żadna filozofia, ponieważ wyniki można sprawdzić w taki sam sposób jak było to po majowych maturach. W tym celu należy wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE), gdzie w systemie ZIU można sprawdzić jak poszła nam poprawka. Aby poznać wyniki tegorocznych matur poprawkowych, musicie wejść w zakładkę UCZEŃ, a następnie zalogować się podając swój numer PESEL oraz login i hasło do serwisu. Co jeśli nie pamiętasz hasła do swojego konta lub zgubiłeś karteczkę, którą otrzymałeś w szkole? Spokojnie nie ma sytuacji bez wyjścia. Wystarczy zgłosić się po nią ponownie do dyrektora szkoły, który ma możliwość ponownie wygenerować dane do logowania.

ZOBACZ TAKŻE: Błąd rzeczowy, a kardynalny - jaka jest różnica? Co to znaczy?