WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

Arkusze CKE 2024 - WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE. Te zadania sprawiły maturzystom największą trudność?

2024-05-10 14:10

Wiedza o społeczeństwie, to jeden z przedmiotów dodatkowych, którzy maturzyści od lat chętnie wybierają do napisania. Punkty zdobyte z tego rozszerzenia są niesamowicie ważne przy rekrutacji na różne kierunki studiów. Jak wygląda arkusz maturalny WOS 2024? Czy są dostępne w sieci poprawne odpowiedzi? Te informacje mogą być przydatne dla maturzystów.

Matura rozszerzona WOS 2024 - arkusz PDF, zadania. Co było na maturze? To zastanawia przede wszystkim młodszych kolegów tegorocznych maturzystów, którzy sami lata moment będą w galowych strojach zasiadać na sali egzaminacyjnej, by podejść do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Piątek 10 maja. Tego dnia w Polsce o godzinie 9:00 rozpoczęły się matury z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym, a następnie o godzinie 14:00 uczniowie otworzą arkusze z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Jak wygląda matura z WOS-u? Egzamin przypomina schematem większość innych matur, czyli składa się z zadań otwartych, zamkniętych i z wypracowania. Na rozwiązanie zadań maturzyści mają aż 180 minut, czyli 3 godziny zegarowe. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy? Jaki był poziom matur z wiedzy o społeczeństwie?

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2024 z polskiego UNIEWAŻNIONA! Surowa kara za zdjęcia arkusza

Viki Gabor kończy szkołę! Znamy plany wokalistki

Matura rozszerzona WOS 2024 - arkusz CKE

Gdzie szukać arkuszy z WOS-u na poziomie rozszerzonym 2024? Kiedy będą dostępne w sieci? Maturalne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w piątek 10 maja o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz PDF z wiedzy o społeczeństwie 2024 umieścimy w naszej specjalnej galerii poniżej.

AKTUALIZACJA 10.05.2024 GODZ. 14:05

Arkusze z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym 2024 są już dostępne! Formułę 2015 oraz nową 2023 znajdziecie w naszych galeriach poniżej.

Matura rozszerzona WOS 2024 - ODPOWIEDZI, ZADANIA

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z WOS-u? Maturzyści otworzyli swoje arkusze w piątek 10 maja równo o godzinie 9:00 i mają aż 180 min na rozwiązanie zadań. Gdzie znaleźć odpowiedzi? Niestety na ten moment nie są one znane. Zdający po wyjściu z sali mogą omówić swoje odpowiedzi i rozwiązania zadań z nauczycielem, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na stronie internetowej CKE. Gdy tylko pojawią się pierwsze reakcje uczniów, co w tym roku było na maturze z wiedzy o społeczeństwie, artykuł zostanie zaktualizowany.

AKTUALIZACJA 10.05.2024 GODZ. 12:04

W serwisie X (dawny Twitter) zaczęły pojawiać się relacje maturzystów, którzy tego dnia podeszli do rozszerzonej matury z wiedzy o społeczeństwie. Ich zdaniem egzamin był bardzo prosty - zarówno w formule 2023, jak i 2015 i nie było się czego obawiać. Większość osób obstawia, że zobaczy wynik 80%.