matura 2022

i

Autor: pixabay.com, screeny z Twittera

Matura 2022 WYNIKI zaskoczeniem. Reakcje uczniów mówią same za siebie!

2022-07-05 10:45

Na ten dzień czekali wszyscy maturzyści! We wtorkowy poranek 5 lipca, uczniowie poznali wyniki egzaminów dojrzałości, do których przystąpili w maju. Jak to w przypadku matur bywa, część osób tryska pozytywną energią i szczęściem, a reszta jest załamana. Jak przedstawiają się wyniki matur w 2022 roku?

Spis treści

  1. Zdawalność matury 2022 - statystyki
  2. Matura 2022 WYNIKI - reakcje uczniów

Wyniki matur 2022 są już dostępne, a uczniowie mogą sprawdzić je online, przy pomocy indywidualnego loginu i hasła do systemu Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. We wtorkowy poranek 5 lipca, maturzyści z niecierpliwością odświeżali stronę, by sprawdzić jak poradzili sobie podczas tegorocznych matur. Gdy w końcu poznali swoje wyniki tryskali szczęściem lub w przypadku innych osób, polały się łzy smutku w związku z niższym wynikiem lub niezdaniem matury z danego przedmiotu. To jednak nie koniec świata! Dla tych, którym nie powiodło się na maturze z jednego przedmiotu, przewidziana jest poprawka w sierpniu. Jakie są statystyki jeśli chodzi o maturę 2022? Reakcje uczniów mówią wiele o tegorocznym poziomie matur, ale także o wynikach.

ZOBACZ TAKŻE: Jak liczyć punkty na studia 2022? Przelicznik punktów i progi na studia

Wakacyjny SuperHit - lata 80

Zdawalność matury 2022 - statystyki

Do obowiązkowych matur 2022 w terminie głównym przystąpiło 268 257 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych oraz 34 absolwentów - obywateli Ukrainy. Ile osób zdało egzamin? Ile ma prawo do poprawki, a ile nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu? Statystyki matury 2022 wyglądają następująco:

  • osoby, które zdały maturę - 78,2%
  • osoby, które mają prawo do egzaminu poprawkowego - 15,5%
  • osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu - 6,3%

Absolwenci - obywatele Ukrainy:

  • osoby, które zdały maturę - 52,9%
  • osoby, które mają prawo do egzaminu poprawkowego - 41,2%
  • osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu - 5,9%

ZOBACZ TAKŻE: Matura poprawkowa 2022 - kiedy jest poprawka? Jak napisać podanie?

Matura 2022 WYNIKI - reakcje uczniów

Jak poszła matura w 2022 roku? Sądząc po reakcjach uczniów zamieszczonych w internecie, okazuje się, że większość jest naprawdę zadowolona z wyników tegorocznych egzaminów. Niestety trafiają się również te smutniejsze reakcje, w których widać, że uczniowie nie poradzili sobie z podstawową matematyką i czeka na nich sierpniowa poprawka. Zdenerwowanie widać również u uczniów, którzy zdawali historię