Matura 2022 matematyka poziom rozszerzony - arkusz CKE, odpowiedzi, zadania [11.05.2022]

2022-05-11 14:03

Środa 11 maja. Tego dnia wielu maturzystów podchodzi do egzaminu na poziomie rozszerzonym z matematyki. Z pewnością jest to stresujący czas, jednak trzeba być dobrej myśli, ponieważ poziom tegorocznych matur jest - jak sądzą zdający, dosyć łatwy. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy z rozszerzonej matematyki? Jakie były zadania? Sprawdźcie.

Matura rozszerzona matematyka 2022 - gdzie szukać arkuszy? Jakie były zadania? Czy matura była trudna? Takie pytania pojawiają się w głowie niejednej osoby. Maturalny maraton trwa w najlepsze, a absolwenci szkół średnich od środy 4 maja mierzą się z arkuszami. Mają już za sobą egzaminy obowiązkowe na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, a także języka obcego nowożytnego. Po obowiązkowych podstawach przyszła pora na dodatkowe rozszerzenia, z których wyniki przydadzą się uczniom na studia. W środę 11 maja większość osób podejdzie do rozszerzenia z matematyki. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy, zadań i odpowiedzi?

ZOBACZ TAKŻE: Oni nie mają matury. Które gwiazdy należą do tego grona?

MiłyPan, Defis i Topky dają czadu na antenie Radia SuperNova. Prapremiera hitu Jeden taniec jedna noc

Matura 2022 matematyka rozszerzona - ODPOWIEDZI

Gdzie szukać odpowiedzi do matury rozszerzonej z matematyki? Maturzyści otworzą swoje arkusze w środę 11 maja równo o godzinie 9:00 i będą mieli aż 180 min na rozwiązanie zadań. W tym miejscu warto również wspomnieć, że rozszerzenie polega na rozwiązywaniu bardziej złożonych problemów matematycznych. Gdzie znaleźć odpowiedzi? Niestety na ten moment nie są one znane. Zdający po wyjściu z sali mogą omówić wyniki z nauczycielem od matematyki, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu i pojawią się na oficjalnej stronie CKE.

Warto również wiedzieć, że odpowiedzi pojawią się na znanej stronie matemaks.pl. Znajdziecie tam rozwiązania do tegorocznego arkusza na poziomie rozszerzonym.

Matura 2022 matematyka rozszerzona - ARKUSZ CKE

Gdzie szukać arkuszy z matematyki na poziomie rozszerzonym? Maturalne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w środę 11 maja o godzinie 14. Jeśli tylko pojawią się na stronie, zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a arkusz umieścimy na górze tego tekstu w specjalnej galerii.

[AKTUALIZACJA 11.05.2022 GODZ. 14:00]

Arkusze są już dostępne. Znajdziecie je na oficjalnej stronie CKE, a także na górze tego artykułu w specjalnej galerii.

Matura 2022 matematyka rozszerzona - ZADANIA

Jaki był poziom matury 2022 z matematyki rozszerzonej? Tegoroczne arkusze były łatwe, czy trudne? Maturzyści zaczną pisać test od godziny 9:00, a ich relacje i odczucia zaczną pojawiać się w sieci kilkadziesiąt minut po. Śledźcie nas uważnie, ponieważ ten artykuł zostanie zaktualizowany, a niżej pojawią się takie informacje jak: poziom trudności, zadania, a także reakcje maturzystów.

[AKTUALIZACJA 11.05.2022]

Pierwsi maturzyści wychodzą z sali. Z ich reakcji wynika, że matura z matematyki na poziomie rozszerzonym była trudna. W arkuszu pojawiły się zadania z logarytmami, z kombinatoryki, a także z prawdopodobieństwa zależnego. Co ciekawe, do rozszerzenia z królowej nauk przystąpiło 77 568 osób.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022 matematyka - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Gdzie szukać odpowiedzi do matury?

Sonda
Czy matematyka rozszerzona to najtrudniejszy egzamin na maturze 2022?