arkusz

i

Autor: pixabay.com

Matura 2022 język polski - arkusz PDF, odpowiedzi CKE, zadania

2022-05-04 9:30

Maturalny maraton czas start! W środowy poranek 4 maja uczniowie ze szkół średnich podeszli do matury podstawowej z języka polskiego. Z czym musieli się zmierzyć? Sprawdźcie, gdzie i kiedy szukać arkuszy PDF, zadań i odpowiedzi do tegorocznej matury z języka polskiego.

Matura z języka polskiego 2022 na poziomie podstawowym - arkusz PDF, odpowiedzi, zadania. Gdzie szukać arkuszy? Takie pytania zadaje sobie właśnie wiele młodych osób. Maturalny maraton ruszył na całego! Pierwsze egzaminy dojrzałości wystartowały w środowy poranek 4 maja. Na absolwentów ze szkół średnich w pierwszej kolejności czekały obowiązkowe arkusze z języka polskiego na poziomie podstawowym, na rozwiązanie których jest aż 170 minut. Egzaminy dojrzałości tradycyjnie rozpoczęły się gdy wybiła godzina 9:00. Każdy maturzysta otworzył swój arkusz i musiał zmierzyć się z wieloma zadaniami. Jaka lektura pojawiła się na maturze? Gdzie szukać arkuszy PDF, zadań i klucza odpowiedzi?

ZOBACZ TAKŻE: Horoskop na maturę 2022. Sprawdź, co czeka Cię w maju [WSZYSTKIE ZNAKI ZODIAKU]

Smolasty (Szybkie Pytania)

Matura 2022 - język polski poziom podstawowy. Arkusze PDF

Arkusz maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym 2022 to coś, na co poluje w ostatnich minutach wielu absolwentów szkół średnich, którzy 4 maja rozpoczęli swój maturalny maraton. Arkuszy ciekawi są również rodzice maturzystów, a także ich młodsi koledzy. Gdzie w takim razie szukać matur? Arkusze PDF z języka polskiego będą dostępne na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, najprawdopodobniej po południu około godziny 13-14.

ZOBACZ TAKŻE: Przesądy maturalne 2022 - czego NIE WOLNO robić przed maturą?

Matura 2022 - polski poziom podstawowy. ODPOWIEDZI

Gdzie znaleźć odpowiedzi z matury 2022 z języka polskiego? Każda osoba, która napisała 4 maja maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym z niecierpliwością czeka na pojawienie się oficjalnych odpowiedzi w sieci. Niestety na ten moment nie są one znane. Zadania które pojawiły się w tegorocznych arkuszach, każdy uczeń może skonsultować ze swoim nauczycielem z języka polskiego. Wyniki matur 2022 poznamy 5 lipca, jednak odpowiedzi do zadań mogą pojawić się również za jakiś czas na oficjalnej stronie CKE.

Sonda
Czy matura 2022 z polskiego była trudna?

Matura 2022 język polski podstawowy - ZADANIA

Jakie zadania pojawiły się na maturze z języka polskiego? Czy poziom podstawowy w 2022 roku był trudny? Jaka lektura pojawiła się w arkuszu? Na ten moment tego nie wiemy. Absolwenci szkół średnich otworzyli swoje arkusze o godzinie 9:00 i mają aż 170 minut na zrobienie zadań. Każdy maturzysta z pewnością podzieli się swoimi odczuciami w sieci, po napisaniu całego egzaminu - między innymi na Twitterze pod hashtagiem #matura2022.