Matura

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Matura 2021 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki matury?

2021-06-30 7:29

Egzaminy maturalne to niezwykle ważny, a zarazem stresujący okres dla wszystkich abiturientów. Szczególnie dla tych, którzy podchodzą do egzaminów w tym roku. Ze względu na panującą pandemię uczniowie większość czasu spędzili na nauce zdalnej, a to z pewnością mocno utrudniło przygotowanie się do matur.

Matura 2021 - wyniki. Kiedy i jak sprawdzić wyniki matury? Aby wyjść uczniom naprzeciw i pomóc im w zdaniu egzaminów Ministerstwo Edukacji i Nauki już jakiś czas temu podjęło decyzję o wprowadzeniu pewnych zmian w tegorocznych egzaminach. Dzięki nim matury mają być nieco łatwiejsze. Czy rzeczywiście egzaminy dojrzałości w tym roku okażą się prostsze? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Początkowo mówiono również o możliwym przeniesieniu dat matur na późniejszy termin, jednak ostatecznie zapadła decyzja, iż odbędą się one w tym samym okresie, w którym mają miejsce zwykle - czyli tuż po majówce. Pierwszą maturą będzie 4 maja tradycyjnie egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. W tym roku, podobnie jak rok temu, matury ustne nie są obowiązkowe. Mogą natomiast przystąpić do nich osoby, które potrzebują wyniku z egzaminu ustnego, aby dostać się na wybrany przez siebie kierunek studiów.

Matura 2021 - sprawdź, który przedmiot zdasz najlepiej! [QUIZ]

Pytanie 1 z 7
Czy potrafisz w głowie szybko obliczać mnożenie?

Matura 2021 - wyniki. Kiedy i jak sprawdzić wyniki matury?

Aby zdać maturę, należy uzyskać minimum 30% z języka polskiego, matematyki oraz języka nowożytnego na poziomie podstawowym. Nie ma obowiązku podchodzenia do przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Tegoroczne wyniki matur zostaną ogłoszone 5 lipca. Aby poznać wynik, każdy maturzysta musi zalogować się na stronę OKE przypisaną do województwa, w którym zdawał maturę. Loginem jest pesel, a indywidualne hasło każdemu z maturzystów powinna dostarczyć szkoła. Osoby, które zdają egzamin poprawkowy w sierpniu, otrzymają wyniki 10 września. 

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury
Źródło: Matura 2021 - WYNIKI. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki matury?