pies i kot

i

Autor: pixabay.com

Masz w domu psa lub kota? Wkrótce będziesz płacić więcej!

2022-01-18 9:21

Niestety, nie mamy dobrej wiadomości dla posiadaczy psów czy kotów. Wiele wskazuje na to, iż już niebawem właściciele czworonogów będą musieli jeszcze głębiej sięgnąć do swoich portfeli. Wszystko za sprawą drożejących karm dla zwierząt. Ceny już poszły w górę! Jak się jednak okazuje to jeszcze nie koniec podwyżek.

Ceny karm dla psów i kotów poszły już w górę w 2021 roku. Jednak nic nie wskazuje na to, aby utrzymały się na tym poziomie na którym są obecnie. W najbliższych miesiącach ma być jeszcze drożej. Podwyżkę cen odczuwają już właściciele sklepów zoologicznych. Niektóre produkty w styczniu zdrożały nawet o 40% względem roku ubiegłego.

CENY KARM MOCNO W GÓRĘ!

Jak się okazuje w roku 2021 podrożały najbardziej karmy dla zwierząt. Tak wynika z raportu "Indeksu cen w sklepach detalicznych w 2021", karmy dla kotów i psów drożały odpowiednio o 17,7 proc. i 6,8 proc. rok do roku. Jednak sieci handlowe bardzo długo cen nie podnosiły, aby pozostać konkurencyjnymi dla specjalistycznych sklepów. Jednak i te w końcu musiały podnieść ceny i tak już w 2021 roku za karmy musieliśmy zapłacić więcej. To jednak nie koniec podwyżek. Jak mówią właściciele sklepów zoologicznych w styczniu zamówione przez nich produkty były średnio o 15-20% droższe niż jeszcze kilkanaście tygodni temu.

Skąd więc taka różnica? W głównej mierze wpłynął na to wzrost cen energii i koszty produkcji. W zasadzie wszystko drożeje, więc musimy liczyć się z tym, iż także karmy dla zwierząt będą jeszcze droższe.

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Sam jasnowidz Jackowski boi się swojej wielkiej przepowiedni

PODWYŻEK CEN BĘDZIE WIĘCEJ!

Znaczy wzrost cen widać przede wszystkich po karmach mokrych. Te suche, jakoś znacząco nie zdrożały. Jednak karmy mokre już tak. Już rok temu widzieliśmy wzrost cen. Teraz czeka nas kolejny. Nie można wykluczyć, iż mniej więcej w połowie roku ceny ponownie pójdą w górę. Najbardziej zdrożały karmy wysokomięsne. Za niektóre z nich sklepy musiały zapłacić aż 40% więcej w styczniu, a co za tym idzie końcowa ceny dla posiadacza czworonoga za chwilę także znacząco wzrośnie. W tym momencie na pewno musimy przewidywać dwie podwyżki cen w ciągu roku - w styczniu i w okolicy czerwca lub lipca.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Masz w domu psa lub kota? Wkrótce będziesz płacić więcej!