Czaszka

i

Autor: pixabay.com Czaszka

MAKABRYCZNE ODKRYCIE: zastali ją siedząca przy stole - była martwa od ponad dwóch lat

2022-02-10 15:55

Kobieta najpewniej siadła przy stole tylko na chwilę i... już nie wstała. Jej ciało odkryto przypadkiem dopiero po dwóch latach od zgonu! Szczegóły tej makabrycznej sprawy poznacie z naszego artykułu.

Makabrycznego odkrycia dokonano we włoskiej miejscowości Prestino niedaleko jeziora Como. Policja znalazła zwłoki 70-letniej Marinelli Beretty przypadkiem. Funkcjonariusze przyszli do jej domu, by poinformować ją, że niektóre drzewa w ogrodzie mogą się połamać podczas zbliżającej się wichury. Ku ich zaskoczeniu, wewnątrz zastali rozłożone zwłoki kobiety siedzące na krześle. Jak ustalono, 70-latka nie żyła od ponad dwóch lat. Z zeznań sąsiadów wynika bowiem, że Marinellę ostatni raz widzieli żywą we wrześniu 2019 roku. Staruszka mieszkała sama i nikt jej nie odwiedzał. Musiała odejść nagle, gdy siedziała przy stole.

Zabił ukochaną. Grozi mu dożywocie

"Jej samotna śmierć rani nasze sumienia"

Nie zgłosił się jeszcze żaden krewny kobiety. Policja sprawdza, czy 70-latka w ogóle miała jeszcze jakąś rodzinę. Jej ciało spoczywa w kostnicy, gdzie czeka na pogrzeb organizowany przez władze miejscowości. Burmistrz Como Mario Landriscina zapewnia, że sam pojawi się podczas pochówku. Zachęca też mieszkańców i mieszkanki do uczestnictwa w tej ceremonii: Nawet jeśli ta kobieta nie miała krewnych, my możemy się nimi stać - powiedział Landriscina

Do całej sytuacji odniosła się też Elena Bonetti, włoska ministrzyni ds. rodziny: To, co stało się z Marinellą Berettą w Como, śmierć w zapomnieniu, samotności, rani nasze sumienia - napisała na Facebooku. Podkreśliła przy tym, jak ważne dla całego społeczeństwa jest pielęgnowanie rodzinnych więzi. Jej post znajdziecie poniżej.

Źródło: MAKABRYCZNE ODKRYCIE: zastali ją siedząca przy stole - była martwa od ponad dwóch lat