Maciej Damięcki

i

Autor: AKPA

SMUTNE WIEŚCI

Maciej Damięcki nie żyje. Miał 79 lat. Tak pożegnał go syn

2023-11-17 13:36

W piątek 17 listopada polskie media obiegły smutne wieści. Nie żyje Maciej Damięcki, aktor którego widzowie znają bardzo dobrze z seriali takich jak "Plebania" czy też "M jak miłość". Jaka była przyczyna śmierci? Syn aktora pożegnał go w czuły sposób w mediach społecznościowych.

Maciej Damięcki nie żyje. Smutna informacja obiegła polskie media w piątek 17 listopada 2023 roku. Co się stało? Maciej Damięcki był aktorem znanym widzom przede wszystkim z takich produkcji jak "Plebania" czy też "M jak miłość". Zmarł w wieku 79 lat, a o jego śmierci poinformował syn - Mateusz Damięcki w mediach społecznościowych, dokładnie na Facebooku umieszczając jego zdjęcie z podpisem "Pa Tato". Aktora pożegnała także jego córka Matylda Damięcka, która dodała rysunek twarzy swojego ukochanego taty z dopiskiem "Pa tatku".

ZMARLI NAGLE Groby znanych Polaków którzy odeszli NIESPODZIEWANIE l Niezapomniani

Nie żyje Maciej Damięcki. Co się stało?

Maciej Damięcki nie żyje. Smutną informację potwierdził w mediach społecznościowych jego syn - Mateusz Damięcki, umieszczając na Facebooku zdjęcie z napisem "Pa Tato". Póki co, przyczyna śmierci 79 letniego aktora nie jest znana. Fanom ciężko jest w to uwierzyć i otaczają rodzinę kondolencjami.

Maciej Damięcki - kim był?

Maciej Damięcki był cenionym i lubianym przez polską publiczność aktorem. Urodził się 11 stycznia 1944 w Podszkodziu. Pochodził ze znanej rodziny aktorskiej, wywodzącej się z drobnej szlachty herbu Dąbrowa. W 1966 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i od tamtej pory spełniał się w swoim wyuczonym zawodzie. Widzowie mogą kojarzyć go z wielu filmów i seriali takich jak "Plebania", "M jak miłość", "Kasia i Tomek", "Miodowe lata", "Pensjonat pod różą", "Kryminalni". W 2023 roku miała miejsce premiera filmu "Znachor", w której Maciej Damięcki odgrywał rolę woźnicy.