maseczka, maseczki

i

Autor: pexels

Rząd luzuje obostrzenia od 1 marca. Premier podjął decyzję w sprawie maseczek!

2022-02-23 9:37

Luzowanie obostrzeń od 1 marca 2022. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił częściowe znoszenie restrykcji. Jednak nie wszystkie restrykcje zostaną zdjęte. Co się zmieni? Co dalej z maseczkami? Czytajcie dalej w naszym materiale.

Luzowanie obostrzeń od 1 marca. Konferencja premiera i ministra zdrowia 23.02.2022

W środę, 23 lutego premier Mateusz Morawiecki ogłosił luzowanie obostrzeń w Polsce od 1 marca 2022. Piąta fala pandemii koronawirusa już za nami. Choć liczba zakażeń wciąż utrzymuje się na wysokim stopniu, to powoli zaczyna spadać. W związku z tym przedstawiciele rządu zdecydowali się na luzowanie obostrzeń w Polsce. Co się zmieni? Premier ogłosił m.in. zniesienie zalecenia pracy zdalnej. A to oznacza, że urzędy wracają do pracy stacjonarnej. Co jeszcze? Więcej o luzowaniu obostrzeń piszemy tutaj:

Wielkie luzowanie obostrzeń od 1 marca. Premier ogłosił wielkie zmiany!

Jednocześnie premier zaapelował, by nie rezygnować ze szczepień.

Skarby w kapsule czasu

Co z maseczkami w pomieszczeniach zamkniętych? Jest decyzja premiera

Okazuje się jednak, że nie wszystkie obostrzenia zostaną w Polsce zniesione. Utrzymana zostanie izolacja i kwarantanna dla domowników - ale w skróconym czasie. Co jeszcze? Wiele osób zastanawia się, czy w końcu pozbędziemy się maseczek w zamkniętych pomieszczeniach. Takie hasła pojawiały się w ostatnim czasie. Co z maseczkami? Jest decyzja premiera.

Niestety, maseczki w zamkniętych pomieszczeniach wciąż z nami pozostaną. Przedstawiciele rządu póki co, nie zdecydowali o zniesienie obowiązkowego zakrywania ust i nosa. Jak podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski "reszta obostrzeń będzie znoszona w swoim czasie".

Tutaj zdecydowaliśmy się jeszcze nie podejmować tej decyzji, gdyż dzieci wróciły do szkoły. Mamy zwiększone ryzyko transmisji w szkołach. Nasz wstępna ocena jest jednak taka, że nie powinniśmy obserwować wzrostów zachorowań. (...) Ja nie podam dokładnej daty [zniesienia obowiązków noszenia maseczek - przyp. red] (...), ale będziemy podejmować decyzje w trakcie najbliższych dwóch tygodni - powiedział minister zdrowia.

Sonda
Czy maseczki w zamkniętych pomieszczeniach powinny być zniesione?
Źródło: Rząd luzuje obostrzenia od 1 marca. Premier podjął decyzję w sprawie maseczek!