Luzowanie obostrzeń w czerwcu. Minister zdrowia ogłosi zmiany na konferencji?

i

Autor: Pixaby Luzowanie obostrzeń w czerwcu. Minister zdrowia ogłosi zmiany na konferencji?

Luzowanie obostrzeń w czerwcu. Minister zdrowia ogłosi zmiany na konferencji? [1.06.2021]

2021-06-01 10:47

Zniesienie obostrzeń czerwiec 2021. Co się zmieni? Jakie nowe zasady na konferencji prasowej ogłosi minister zdrowia Adam Niedzielski? O tym dowiemy się już niedługo. Konferencję prasową zaplanowano na wtorek, 1 czerwca 2021 na godzinę 12.30. To na niej być może poznamy kolejne daty luzowania obostrzeń w Polsce. Otwarte mogą zostać kluby nocne i dyskoteki. Co jeszcze się zmieni?

Luzowanie obostrzeń czerwiec 2021. Co się zmieni?

Przypomnijmy, że ostatnie rozporządzenie rządu obowiązuje do 5 czerwca 2021. Oznacza to, że nowe decyzje w sprawie sytuacji pandemicznej w Polsce muszą zostać wydane w tym tygodniu. Co obejmie luzowanie obostrzeń w czerwcu 2021? Na jakie zmiany możemy liczyć? Wiele osób zastanawia się, czy zniesienie obostrzeń obejmie np. kluby nocne i dyskoteki. To jednak nie wszystko. Luzowanie obostrzeń w czerwcu 2021 dotyczyć może również limitów osób w kościołach, sklepach czy na imprezach. Te dotyczą m.in. wesel. Szczegóły dotyczące zniesienia obostrzeń w Polsce może przedstawić na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Raport z anteny 31.05, godz.10

Co z dalszym luzowaniem obostrzeń w Polsce?

Na wtorkowej konferencji prasowej zabrakło informacji dotyczących luzowania obostrzeń w Polsce. Poruszono za to inne kwestie. Michał Dworczyk potwierdził szczepienia na COVID-19 dzieci od 12 roku życia w punktach szczepień populacyjnych, a nie jak wcześniej zapowiadano w szkołach. Taka możliwość będzie dopiero od września 2021 roku.

W czerwcu ma również rozpocząć się akcja informacyjna w szkołach dotycząca szczepień. W drugim tygodniu września odbędzie się zbieranie kwestionariuszy medycznych. Rodzice będą mogli za pośrednictwem dyrektora zgłosić swoje pociechy do szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepienia w szkołach odbędą się w trzecim tygodniu września.

Niewykluczone, że we wrześniu rozpoczną się również szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia.

Minister zdrowia poinformował za to o wprowadzeniu Unijnych Certyfikatów Covidowych. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

W Polsce można już pobierać Unijne Certyfikaty COVID-19. Ten dokument zwalnia z testów i kwarantanny podczas zagranicznych wakacji

Informacje na temat luzowania obostrzeń w czerwcu 2021 zostaną podane na konferencji prasowej ministra zdrowia w środę, 2 czerwca. Ta dotyczyć ma m.in. limitów podczas zgromadzeń.

Luzowanie obostrzeń od 28 maja 2021:

  • otwarcie gastronomi wewnątrz lokalu - maks. 50 proc. obłożenia, dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika
  • imprezy okolicznościowe - maks. 50 osób (do limitów nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione)
  • otwarte kryte obiekty sportowe i baseny - maks. 50 proc. obłożenia obiektu
  • zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi - limit 250 osób
  • otwarte siłownie, kluby fitness, solaria - 1 os. na 15m2

Od 29 maja do szkół powrócili wszyscy uczniowie.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: Luzowanie obostrzeń w czerwcu. Minister zdrowia ogłosi zmiany na konferencji? [1.06.2021]