Zajączki wielkanocne

i

Autor: Canva

wielkanoc 2024

Lato w Wielkanoc 2024. Temperatury poszybują mocno w górę! Wiemy, jaka będzie pogoda na święta

2024-03-26 11:54

Coraz więcej osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jaka będzie pogoda na Wielkanoc 2024. Synoptycy nie mają wątpliwości i zapowiadają temperatury, jakich w tym roku jeszcze nie było. Wiosna rozgości się u nas na dobre, a w Niedzielę Wielkanocną będzie można nawet poczuć lato. Wiemy już, jakie wartości pokażą termometry.

Pogoda na Wielkanoc 2024 - co nas czeka? Jak zapowiadają synoptycy, powołując się na najnowsze raporty pogodowe, przełom marca i kwietnia przyniesie eksplozję ciepła, jakiej w tym roku jeszcze nie było. Wszystko wskazuje na to, że zimowe kurtki i płaszcze mogą na jakiś czas wrócić do szafy. Z pewnością wszyscy pamiętają, jak wyglądała Wielkanoc w ostatnich latach. O wiosennej aurze i widokach jak z kartek świątecznych można było jedynie pomarzyć. Zaczęto nawet mówić, że nie ma co oczekiwać śniegu na Boże Narodzenie, bowiem ten powoli staje się symbolem Wielkanocy. W tym roku nastąpi przełom, a Polacy poczują w powietrzu wiosnę. Święta wielkanocne to dla katolików czas szczególnej zadumy oraz celebracji wynikającej ze zwycięstwa życia nad śmiercią. Dla osób niezwiązanych z kościołem kojarzą się one z odrodzeniem natury, nowym początkiem, wiosną. Jak zapowiadają eksperci pogodowi, na przełomie marca i kwietnia czeka nas pierwsza w tym roku fala ciepła. Wskaźniki na termometrach pokażą ponad 20 stopni, a wielkanocny spacer będzie wręcz czystą przyjemnością.

Zobacz: Jakie będzie lato 2024? Afrykańskie upały uderzą dużo później niż zwykle!

DODA o swoim telewizyjnym MARZENIU: „Jest mi bardzo PRZYKRO”

Pogoda na Wielkanoc 2024 - fala ciepła nadchodzi!

Takich wartości na termometrach nie widzieliśmy od miesięcy! Wiosna dotarła do naszego kraju i to właśnie w Wielkanoc będziemy mieć do czynienia z jej szczytem. Jak zapowiadają synoptycy, święta upłyną nam pod znakiem wiosennej, sprzyjającej wypoczynkowi na świeżym powietrzu aury. Na termometrach w całej Polsce wskaźniki pokażą ponad 20 stopni. Gdzieniegdzie nawet 24! Zapowiadane w prognozach długoterminowych na przełom marca i kwietnia opady deszczu zniknęły. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie będziemy mogli cieszyć się pierwszą od dawna słoneczną Wielkanocą! Popadać może dopiero we wtorek, po Lanym Poniedziałku.

Źródło: Lato w Wielkanoc 2024. Temperatury poszybują mocno w górę! Wiemy, jaka będzie pogoda na święta