Ktoś zgubił motorówkę na Jezioraku. Trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Ktoś zgubił motorówkę na Jezioraku. Trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych

Ktoś zgubił motorówkę na Jezioraku. Trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych

2021-06-16 13:25

Na mazurskim jeziorze Jeziorak znaleziono kabinową łódź motorową - poinformowało w środę starostwo powiatowe w Iławie. Motorówkę przekazano do Biura Rzeczy Znalezionych, które czeka na zgłoszenie się właściciela. Gdyby nikt nie zgłosił się przez dwa lata, to prawo własności przechodzi na znalazcę. Jeśli jednak i on nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, to właścicielem stanie się powiat.

Odnalezienie bezpańskiej łodzi na najdłuższym polskim jeziorze - Jezioraku - zgłosiła osoba prywatna. Ponieważ nie jest znany właściciel, motorówka trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych przy starostwie w Iławie. - To pierwszy przypadek, gdy trafiła do nas znaleziona rzecz o tak znacznej wartości i tak dużych gabarytach - powiedziała PAP dyrektor wydziału organizacyjnego w starostwie Maria Jaworska. Jak przyznała, zwykle zgubami przynoszonymi przez przypadkowych znalazców są telefony komórkowe i rowery, chociaż zdarzały się i nietypowe przedmioty, jak nowa peruka albo parownica.

Tym razem jest to łódź motorowa kabinowa Fjord z silnikiem suzuki. Biuro Rzeczy Znalezionych nie ujawnia jej wartości, ani bliższych okoliczności, w jakich została znaleziona na wodzie.

- Jest to rzecz dużej wartości i mógłby zgłosić się po nią ktoś, kto niekoniecznie jest właścicielem. Dlatego staramy się ograniczyć informacje do niezbędnego minimum - wyjaśniła Jaworska.

Raport z anteny 16.06, godz.10

Iławskie Biuro Rzeczy Znalezionych wzywa właściciela do odbioru łodzi. Będzie musiał drobiazgowo opisać zgubę i udowodnić, że rzeczywiście należy do niego.

Biuro zamieści też ogłoszenia w mediach o znalezieniu motorówki i poszukiwaniach właściciela. Gdyby nikt nie zgłosił się przez dwa lata, to prawo własności przechodzi na znalazcę. Jeśli jednak i on nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, to właścicielem stanie się powiat.

Źródło: Ktoś zgubił motorówkę na Jezioraku. Trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych