Kolejna szkoła została zamknięta

i

Autor: Canva

Kryzys na granicy. Rząd chce zamknąć szkoły w tych powiatach [LISTA]

2021-11-10 8:35

W szkołach w powiatach graniczących z Białorusią będzie możliwe przejście na naukę zdalną w związku z sytuacją na granicy. Decyzje w tej sprawie będą podejmować dyrektorzy szkół - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapowiedział pismo w tej sprawie do kuratorów.

"W związku z sytuacją, która ma miejsce na granicy z Białorusią za chwilkę przekażemy kuratorom oświaty i dyrektorom szkół w powiatach, które graniczą z Białorusią wytyczne dotyczące możliwości podejmowania przez dyrektorów szkół o przejściu na naukę zdalną"

 - poinformował minister edukacji i nauki we wtorek na konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił "jest to podyktowane tymi nadzwyczajnymi sytuacjami, które obserwujemy na granicy, które mogą budzić również niepokój i stan niebezpieczeństwa wśród nauczycieli i uczniów".

Kryzys na granicy. Rząd chce zamknąć szkoły w tych powiatach [LISTA]

Czy będą zdalne 2021? Czy lekcje zdalne powrócą? Szkoły zamknięte w listopadzie 2021 to pewniak? Nauczyciele, rodzice, ale przede wszystkim uczniowie zastanawiają się, jak będzie wyglądać ten miesiąc pod względem lekcji w trybie na odległość w rejonie przygranicznym. 

Jak będzie wyglądała nauka w szkołach w poszczególnych powiatach?: 

- Białostocki

- Suwalski 

- Łomżyński

- Siedlecki 

- Bialski

Szef MEiN pytany był w środę (10.11) w TV Republika o to, czy wojna hybrydowa na granicy polsko-białoruskiej wpłynie w jakiś sposób na polskie szkoły i czy będą w szkołach zajęcia poświęcone temu tematowi.

"Wczoraj wieczorem podpisałem rozporządzenie, bo to jednak jest rozporządzenie, a nie tylko wytyczne, o tym, że w powiatach przygranicznych graniczących z Białorusią dyrektorzy szkół w uzgodnieniu z organami prowadzącymi, czyli jednostkami samorządu terytorialnego (...) oraz z kuratorami mogą przechodzić na naukę zdalną, jeśli jest niepokój wśród rodziców i dzieci dotyczący sytuacji, którą obserwujemy na granicy" - odpowiedział Czarnek.

Kuźnica. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Tak wygląda obozowisko migrantów
Źródło: Kryzys na granicy. Rząd chce zamknąć szkoły w tych powiatach [LISTA]