Korycin. Kierowca ciężarówki ukradł ze stacji paliw saszetkę z kosztownościami

i

Autor: pixabay Korycin. Kierowca ciężarówki ukradł ze stacji paliw saszetkę z kosztownościami

Korycin. Kierowca ciężarówki ukradł ze stacji paliw saszetkę z kosztownościami

2021-06-15 14:28

Za kradzież odpowie ukraiński kierowca, który ze stacji paliw w Korycinie zabrał saszetkę z kosztownościami, o której zapomniał inny kierowca. W zatrzymaniu, do którego doszło ponad dwieście kilometrów dalej, pomógł monitoring i ustalenie firmy, w której mężczyzna był zatrudniony.

Jak poinformował we wtorek zespół prasowy podlaskiej policji, w saszetce była biżuteria, monety i gotówka o łącznej wartości ponad 90 tys. zł. Zapomniał o niej cudzoziemiec, który jechał z Finlandii, a na stacji paliw w Korycinie korzystał z kompresora. Właśnie na urządzeniu saszetkę zostawił; gdy to zauważył kilkaset kilometrów dalej, zawrócił, ale zguby już nie znalazł. Wtedy zawiadomił patrol policji z Sokółki.

Analiza nagrania z monitoringu pomogła w ustaleniu, że najprawdopodobniej saszetkę zabrał kierowca konkretnej ciężarówki. Udało się go namierzyć poprzez nazwę firmy odczytaną z zapisów monitoringu na naczepie, okazało się, że przejechał ponad dwieście kilometrów, bo zlokalizowany został na autostradzie A2 w rejonie Brwinowa.

W zatrzymaniu pomogli funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu. 31-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany, znaleziono u niego saszetkę, a w niej m.in. ok. 18 tys. euro, biżuterię i monety. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. (PAP)

Raport z anteny 15.06, godz.10
Źródło: Korycin. Kierowca ciężarówki ukradł ze stacji paliw saszetkę z kosztownościami