kościół

i

Autor: Granatowy/Wikipedia

Kolęda 2021/2022. Czy się odbędzie? Czy księża będą chodzić po domach?

2021-11-30 11:13

Czy księża podczas kolędy będą chodzić po domach? Podobnie jak w zeszłym roku, decyzję w tej sprawie podejmą proboszcze poszczególnych parafii. Część odwołała kolędę całkowicie, część zapraszała mieszkańców poszczególnych ulic na specjalne msze do kościoła, część odwiedzała tylko tych parafian, którzy wcześniej ich zaprosili. Jak będzie przebiegała kolęda w tym roku? Sprawdź poniżej szczegóły.

Kolęda 2021/2022. Czy księża będą chodzić po domach? Niewątpliwie może być to niebezpieczne ze względu na wciąż rozwijającą się 4-tą falę pandemii koronawirusa. Ponadto, niektórzy wierni, w obawie przed zachorowaniem, mogą mieć sporo wątpliwości co do wpuszczenia kapłana do swojego domu. W jakiej formie będzie przebiegać kolęda 2021/2022, zależy od ustaleń poszczególnych parafii w konkretnych województwach na podstawie wytycznych archideicezji. Opcji w tym roku, podobnie jak w ubiegłem, będzie sporo. Wizyty w domu też się pojawią. 

Kolęda 2021/2022. Jak będzie wyglądać? 

Nie da się ukryć, że w związku z 4-tą falą pandemii, sytuacja nadal jest wyjątkowa i trzeba być ostrożnym. Na stronach poszczególnych parafii pojawiają się informacje o tym, że wizyty już się zaczęły, a księża będą chodzić po domach. Proszą jednak o to, aby ich nie przyjmować, jeżeli któryś z domowników jest chory na COVID-19, aby podczas wizyty mieć maseczkę. Za osoby, które nie mogły przyjąć kapłana, będą odprawiane msze. Są jednak miejsca, w których typowych wizyt duszpasterskich nie będzie, a księża będą zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wspólne msze, oczywiście przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Poszczególni duchowni w niektórych miejscach ogłaszają, że te osoby, które chcą ich przyjąć, muszą to zgłosić w kancelarii parafialnej i dopiero wtedy będą przygotowywane specjalne zaproszenia. 

Ciekawostką jest to, że niektórzy księża będą prowadzić kolędę on-line.

Warto śledzić na bieżąco strony internetowe poszczególnych parafii, aby dowiedzieć się, jak będzie przebiegała kolęda 2021/2022 w poszczególnym regionie. Tak jak zostało zaznaczone to wcześniej: ostateczną decyzję podejmuje proboszcz na podstawie wytycznych archidiecezji. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czy masz szósty zmysł?

Pytanie 1 z 9
Jakie są Twoje sny?
Super Raport 29.11 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - europoseł, były premier oraz Hanna Gill-Piątek - Polska 2050) Sedno Sprawy: Adam Niedzielski
Źródło: Kolęda 2021/2022. Czy się odbędzie? Czy księża będą chodzić po domach?