Łukasz Fabiański

i

Autor: PAP / Marcin Gadomski Łukasz Fabiański

Klękanie przed meczem - czy Polacy powinni włączyć się w akcję? [SONDA]

2021-06-14 12:37

Klękanie przed meczem wzbudza wiele emocji wśród reprezentacji różnych krajów i ich kibiców. Niektóre drużyny decydują się na ten symboliczny gest oznaczający sprzeciw wobec rasizmu. Inne stoją wyprostowane podczas hymnów narodowych. Czy w akcję powinni się włączyć Polacy? Odpowiedzcie w naszej sondzie.

Klękanie przed meczem to symboliczny gest sprzeciwu wobec rasizmu. Pierwszy raz podczas dużej imprezy sportowej pojawił się w 2016. Wówczas to przed jednym z meczów ligi futbolu amerykańskiego podczas odgrywania hymnu przyklęknął Colin Kaepernick. W ten sposób sportowiec chciał zwrócić uwagę na problem rasizmu w USA. Po śmierci George'a Floyda, który zginął podczas zatrzymania przez policję, gest klękania przejęło wiele drużyn i sportowców różnych dyscyplin. Niektóre reprezentacje decydują się uklęknąć przed meczami EURO 2021 (oficjalnie EURO 2020). Inne pozostają wyprostowane, lub w inny sposób wyrażają solidarność z ofiarami rasizmu. A czy w akcję powinni się włączyć Polacy? Na to pytanie możecie odpowiedzieć w naszej sondzie.

Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn
Sonda
Czy Polacy powinni klękać przed meczami na EURO?

Klękanie przed meczem na EURO 2021 - Anglicy już to zrobili

Gest uklęknięcia przed meczem wykonali piłkarze Anglii. W swoim pierwszym starciu mierzyli się z drużyną Chorwacji. Kibice w większości reagowali pozytywnie. Chorwaci nie zdecydowali się zaś zrobić tego samego, co Anglicy.

Czy Polacy powinni klękać przed meczami? SONDA

Czy gest Anglików powinni powtórzyć Polacy? PZPN nie podał informacji o podjęciu jakiejkolwiek decyzji w tej sprawie. Nie można jednak wykluczyć, że drużyna zdecyduje się na coś takiego w jednym z meczów. Czy powinni tak postąpić? Swoją opinie możecie wyrazić w przygotowanej przez nas sondzie. Zamieszczamy ją poniżej.

Źródło: Klękanie przed meczem - czy Polacy powinni włączyć się w akcję? [SONDA]