zegarek

i

Autor: pixabay.com

Kiedy zmiana czasu na letni 2023? W którą stronę przestawiamy zegarki?

2023-03-25 8:23

Mamy wiosnę, a co za tym idzie? Zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy w takim razie przestawiamy zegarki w marcu? Czy tym razem będziemy spać krócej czy też dłużej? Zmiana czasu lada moment, dlatego warto wiedzieć wszystko na ten temat.

Kiedy zmiana czasu na letni 2023? W którą stronę przestawiamy zegarki? Zmiana czasu z zimowego na letni 2023 zbliża się wielkimi krokami. Nadeszła wiosna, a wraz z nią ładna pogoda, a przede wszystkim cieplejsze i dłuższe dni. Jeszcze dłuższe będą po zmianie czasu z zimowego na letni, ponieważ wskazówki zegara będziemy przestawiać o jedną godzinę do tyłu. Mimo iż będziemy spać teraz krócej, to wynagrodzeniem będą późniejsze zachody słońca. Zmiana czasu od lat budzi w wielu osobach kontrowersje, a wszystko dlatego że niekorzystnie wpływa na organizm człowieka i potrafi go roztroić. Ostatnia zmiana czasu w Polsce i początkowo miało nastąpić to w marcu 2022 roku, jednak w wyniku pandemii koronawirusa, dyskusje na ten temat zostały przerwane i ponownie mają powrócić w 2026 roku.

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Zmiana czasu na letni 2023 - kiedy? DATA

Kiedy jest zmiana czasu na letni? W którą stronę przestawiamy zegarki w marcu? Jak co roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w ostatnim tygodniu marca. W 2023 roku będzie to z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca. Dlaczego akurat taka data? Okazuje się, że wynika to z dyrektywy obowiązującej w UE i odpowiedniego rozporządzenia ministra. Właśnie tej nocy o godzinie 2:00 przesuniemy wskazówki do przodu na godzinę 3:00 w efekcie czego będziemy spać krócej. 

ZOBACZ TAKŻE: Te trzy rzeczy mają przyciągać do domu nieszczęście. Lepiej je wyrzucić!

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?!