szkoła

i

Autor: canva

WOLNE W SZKOLE

Przerwa świąteczna w szkole. Kiedy i ile wolnego na święta Bożego Narodzenia 2023?

2023-12-22 9:23

Uczniowie uwielbiają wolne, a najbliższą do tego okazją będą święta Bożego Narodzenia. Ile dni wolnych przewiduje kalendarz na rok szkolny 2023/24? Młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wróci do swoich placówek dopiero po Nowym Roku.

Zimowa przerwa świąteczna 2023 zbliża się wielkimi krokami. Dni wolne to ulubione słowa w słowniku uczniów. Z niecierpliwością wyczekują wolnych weekendów, przerw świątecznych i oczywiście wakacji, które trwają dwa miesiące. Zanim jednak do nich dojdzie, na uczniów czekają nieco krótsze przerwy spowodowane świętami Bożego Narodzenia, feriami zimowymi i Wielkanocą. Najbliższa okazja do odpoczynku od szkoły i lekcji to oczywiście Boże Narodzenie. W tym roku zimowe święta układają się dość niefortunnie, ponieważ 24 grudnia jest w niedzielę. Ile wolnego jest na święta Bożego Narodzenia? Znamy datę!

ZOBACZ TAKŻE: Do kiedy jest wystawienie ocen? Wiemy kiedy kończy się 1 semestr w roku szkolnym 2023/24

CO PIJE KROWA? Zagadki i śmieszne pytania #EwelinaPyta

Przerwa świąteczna 2023 w szkole - ile jest wolnego?

Od kiedy jest przerwa świąteczna? Zastanawiają się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także poszukują w sieci odpowiedzi na pytanie czy 22 grudnia jest wolne od szkoły. 22.12.2023 jest to piątek i tego dnia w szkołach lekcje odbywają się normalnie. Wielu nauczycieli decyduje się jednak zrobić tego dnia wigilię klasową i odpuścić lekcje, kartkówki i sprawdziany, na rzecz zbliżających się świąt. Przerwa świąteczna 2023 rozpoczyna się w sobotę 23 grudnia i potrwa do Nowego Roku, czyli do 1 stycznia 2024 włącznie. Następną okazją do wolnego i odpoczynku będą ferie zimowe.

ZOBACZ TAKŻE: Ferie 2024 - WSZYSTKIE WOJEWÓDZTWA. Kiedy wypadają ferie w przyszłym roku?

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...