Szkoła

i

Autor: pixabay.com Szkoła

Kiedy wracamy do szkoły? Data rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

2021-06-28 15:38

Wakacje, wakacje i... początek roku szkolnego. Kiedy uczniowie i uczennice w Polsce wracają na kolejne 10 miesięcy do szkolnych ławek? Z naszego artykułu dowiecie się, kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Kiedy wracamy do szkoły? To pytanie pojawia się tuż po ostatnim dzwonku oznaczającym rozpoczęcie wakacji. Dwa miesiące letniego odpoczynku to coś, na co czekają uczniowie i uczennice w całej Polsce, ale szkoła nie daje o sobie zapomnieć. Każdy rok szkolny to przejście do klasy wyżej, nowe obowiązki, nowe wyzwania i nowy materiał do przyswojenia. Rozpoczęcie zajęć rozpisanych na zimowy i letni semestr rozpoczyna się tradycyjnie 1 września, lecz zdarza się, że powrót do szkoły wypada 2 lub 3 września. Chodzi o sytuację, gdy 1 września jest w sobotę albo niedzielę. Jak będzie tym razem? Datę rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 znajdziecie w dalszej części artykułu.

Piraci drogowi szarżują po warszawskich ulicach

Początek roku szkolnego 2021/2022 - DATA

Datę rozpoczęcia roku szkolnego tradycyjnie stanowi 1 września. Jeśli dzień ten wypada w sobotę lub niedzielę, uczniowie i uczennice idą na uroczystą inaugurację roku w poniedziałek po weekendzie. W tym roku jednak tak nie będzie. 1 września wypada bowiem w środę. Tego dnia we wszystkich polskich szkołach znów zabrzmi dzwonek na lekcje.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...
Źródło: Kiedy wracamy do szkoły? Data rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022