śnieg

i

Autor: canva

ŚNIEG

Kiedy w Polsce spadnie śnieg? Przymrozki i biały puch już w listopadzie!

2023-11-15 9:43

Mimo minusowych temperatur, wiele osób nie może doczekać się prawdziwej zimy i śniegu za oknem! Czy tegoroczna pora roku będzie naprawdę sroga i mroźna? Pierwszy śnieg spadł już niedaleko gór, co na własne oczy mogli zobaczyć mieszkańcy na swoich parapetach czy też drzewach. Ten jednak szybko stopniał, dlatego nadal pojawiają się pytania - "kiedy w Polsce spadnie śnieg". Odpowiadamy!

Kiedy śnieg w Polsce 2023? Zima zbliża się coraz to większymi krokami. Temperatury za oknem zmieniają się w mgnieniu oka, a tuż po Wszystkich Świętych wiele osób poczuło klimat zbliżających się świąt. Ozdoby w sklepach, mikołaje na wystawach i nie tylko, sprawiły, że niektórzy w swoich domach zmienili już jesienny wystrój na ten zimowo-świąteczny. Są jednak tacy, którzy nie poczują tego klimatu, dopóki nie spadnie śnieg. Biały puch kojarzy nam się zazwyczaj z zimowymi miesiącami jak grudzień, styczeń, czy też luty, jednak w ostatnich latach mroźna pora roku potrafiła zaskoczyć wcześniej lub pojawiała się dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Jak będzie tym razem? Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Choć wiąże się to z utrudnieniami na drogach, wiele osób i tak nie może doczekać się tej pory roku. Sprawdziliśmy, jaka będzie zima na przełomie 2023/2024 roku i kiedy należy spodziewać się pierwszych opadów śniegu nie tylko w rejonach górskich.

Morawiecki lepszym premierem niż Tusk?! Polacy nie mają złudzeń #EwelinaPyta

Zima 2023 - kiedy pierwszy śnieg?

Wiele osób zadaje sobie pytanie kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Okazuje się, że nastąpiło to całkiem niedawno na Śnieżce i na Kasprowym Wierchu. A jak będzie w innych zakątkach Polski? Czy możemy liczyć na opady śniegu jeszcze w listopadzie? Zdaniem meteorologów, pierwszy śnieg pojawi się w Polsce już w drugiej połowie listopada. Sprawdzając długoterminową prognozę pogody, możemy zauważyć, że w Warszawie należy spodziewać się pierwszego śniegu w okolicach 17-18 listopada, natomiast na Pomorzu śnieg zapowiada się dopiero w pierwszej połowie grudnia. Na wschodzie kraju pierwszy śnieg pojawi się w okolicach 18 listopada, a w zachodniej części Polski w okolicach 24 listopada. Należy jednak pamiętać, że takie prognozy pogody lubią płatać figle i trzeba na nie patrzeć z przymrużeniem oka.

Którą porą roku jesteś? Rozwiąż QUIZ i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Gdzie widzisz się za 10 lat?