mężczyzna

i

Autor: canva.com

CIEKAWOSTKI

Kiedy jest dzień mężczyzny 2024? Czy to ta sama data co Dzień Chłopaka? Odpowiadamy

2024-03-07 10:30

Choć Dzień Chłopaka to o wiele bardziej popularne święto, to okazuje się, że panowie obchodzą też drugie święto. Mowa o Dniu Mężczyzny, który widnieje w kalendarzu nie we wrześniu, lecz w marcu. Sprawdźcie szczegóły - to warto wiedzieć.

Spis treści

  1. Dzień Mężczyzny - DATA
  2. Dzień Mężczyzny, a Dzień Chłopaka - różnica
  3. Prezent na Dzień Mężczyzny DIY

Dzień Mężczyzny 2024 - kiedy jest w Polsce? Czy to ten sam dzień co Dzień Chłopaka? W naszym kalendarzu istnieje wiele świąt i dat, które są mniej i bardziej uroczyste. Niedawno obchodziliśmy Dzień Teściowej, 8 marca czeka na nas Dzień Kobiet, ale to jeszcze nie koniec! W kalendarzu widnieje też Dzień Mężczyzny, który z roku na rok nabiera coraz większej popularności. Choć częściej w naszym kraju obchodzi się Dzień Chłopaka 30 września, to dojrzali panowie również mają swoje święto, jednak w marcu. Kiedy jest Dzień Mężczyzny? Czym jeszcze różni się ta data od Dnia Chłopaka? To warto wiedzieć!

SHORT - Wywiad Tadzik - o Tomaszu Karolaku w Drag Me Out | ESKA

Dzień Mężczyzny - DATA

W marcu swoje święto obchodzą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Kiedy jest Dzień Mężczyzny 2024? To żadna tajemnica. Data z roku na roku zyskuje na popularności i w Polsce wypada zawsze dwa dni po Dniu Kobiet, czyli dokładnie 10 marca.

ZOBACZ TAKŻE: Co można kupić chłopakowi na Dzień Mężczyzny? Prezent na ostatnią chwilę

Dzień Mężczyzny, a Dzień Chłopaka - różnica

Jaka jest różnica między Dniem Mężczyzny, a Dniem Chłopaka? Różnica jest prosta i widać ją już w nazwie święta. Dzień chłopaka dotyczy przede wszystkim małych chłopców i nastolatków, a Dzień Mężczyzn dorosłych i mężnych panów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby panowie mali i duzi świętowali nawet w te dwa dni. W końcu dzień dziewczynek też istnieje i wypada 11 października.

Prezent na Dzień Mężczyzny DIY

Co podarować mężczyźnie z okazji jego święta? Prezent na Dzień Mężczyzny można kupić w sklepie lub wykonać własnoręcznie! Panowie najbardziej ucieszą się z kosza ze słodkościami, skarbonki ze słoika, na którym można przykleić napis lub znak ulubionego super bohatera. Idealnym prezentem będzie także album ze zdjęciami, personalizowany kalendarz ścienny lub zeszytowy, albo koszulka z napisem. Fajnym pomysłem na prezent są też śmieszne bony np. na całusa, na zmywanie naczyń, i tym podobne.

Sonda
Obchodzisz Dzień Mężczyzny?