Mateusz Morawiecki

i

Autor: YouTube/Sejm RP

transmisja na żywo

Głosowanie nad wotum zaufania - TRANSMISJA. O której i gdzie oglądać?

2023-12-11 14:18

Już w poniedziałek 11 grudnia premier Mateusz Morawiecki wygłosi exposé i zwróci się o wotum zaufania dla rządu. Wiemy, o której godzinie rozpocznie się głosowanie. Gdzie i o której godzinie oglądać transmisję na żywo?

Wotum zaufania dla rządu - o której godzinie i gdzie oglądać przebieg głosowania? Te dwie kwestie są kluczowe dla wszystkich osób, które chcą być na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w świecie polityki. Już w poniedziałek 11 grudnia desygnowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko premiera Mateusz Morawiecki przedstawi exposé i poprosi o wotum zaufania. Jeśli go nie otrzyma, a partia Prawo i Sprawiedliwość nie będzie mieć większości, o wyborze premiera i obsadzeniu rządu zdecyduje Sejm. O której godzinie i gdzie oglądać głosowanie nad wotum zaufania 11 grudnia 2023? Transmisja live będzie dostępna zarówno w TV, jak i online.

Morawiecki lepszym premierem niż Tusk?! Polacy nie mają złudzeń #EwelinaPyta

Wotum zaufania - o której godzinie?

Transmisja live z głosowania nad wotum zaufania dla rządu rozpocznie się o godzinie 15:00. Wcześniej, bo już o godzinie 10:00, premier Mateusz Morawiecki przedstawi exposé. Po głosowaniu zaplanowana jest przerwa, w trakcie której politycy będą mieli czas na zaproponowanie premiera. O godzinie 16:30 posłowie wybiorą nowego szefa rządu, a następnie ponownie odbędzie się 10-minutowe oświadczenie w imieniu klubów i 5-minutowe oświadczenie w imieniu koła. Głosowanie zaplanowano na godzinę 20:00. Na później zaplanowane są ewentualne oświadczenia poselskie.

Wotum zaufania - TRANSMISJA

Transmisję z całego głosowania można śledzić w kanałach informacyjnych (Polsat News, TVN24, TVP Info) oraz w internecie, na profilu Sejm RP na YouTubie.

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo boomer?