Jurek Owsiak

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Jurek Owsiak

Jurek Owsiak zablokował aukcje myśliwych na WOŚP 2022. Nie chce promować przemocy

2022-01-28 9:05

Już 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od dłuższego czasu można wspierać fundację Jurka Owsiak, wrzucając pieniądze do puszek albo brać udział w licytacjach. Tych jest bowiem mnóstwo: pojawiają się kotlety mielone prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka czy wyjście na kebsa z Arkadiuszem "Panem" Pawłowskim. Pojawiła się również aukcja, na której myśliwi z Zielonej Góry wystawili na licytacji polowanie. Została usunięta.

Już w najbliższą niedzielę 30 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze przysłużą się zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci - plan jest, aby wyposażyć 25 ośrodków w 17 miastach w Polsce w najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania wzroku maluchów. Jak co roku, oprócz popularnych puszek wolontariuszy, w internecie pojawia się także mnóstwo aukcji. Do pomocy chcieli się także włączyć myśliwi z Zielonej Góry, którzy przy pomocy redakcji "Vademecum Myśliwego" (youtube'owy kanał łowiecki), wystawili na licytację polowanie. Zainteresowanie było spore - po dwóch dniach oferta przekroczyła 2 tysiące złotych. Jednakże wzbudziła sporo kontrowersji. Ostatecznie zbiórka została zablokowana przez samego Jurka Owsiaka. Uznał, że licytacja ta stoi w sprzeczności z zasadami WOŚP i nie będzie promować przemocy.

"Mógłbym się rozpisywać jak przez 30 lat wspieram orkiestrę. [...] Licytacja miała trwać 10 dni i wystartowała od 1 zł, po 2 dniach było na liczniku 2100 zł i z informacji jakie dostaje od Was wiem, że było by więcej. Niestety dziś rano dostałem e-mail od portalu allegro z informacją, że moja aukcja jest niezgodna z regulaminem. Odpisałem i poprosiłem o uzasadnienie, otrzymałem je i tu jest moje największe zdziwienie: "Dzień dobry, dziękuję za skontaktowanie się z nami w sprawie usunięcia Pana oferty. Otrzymaliśmy zgłoszenie od WOŚP, że dana oferta może negatywnie wpływać na wizerunek organizacji charytatywnej, w związku z tym powołując się na zapis w regulaminie organizacji, zobowiązani byliśmy do usunięcia Pana oferty z naszego serwisu. Bardzo proszę, aby nie wystawiał Pan takiej oferty ponownie" - napisano na fanpage’u Vademecum.

Z takiej decyzji bardzo zadowolona jest Agnieszka Woźniak-Starak. Prezenterka znana jest bowiem z działań na rzecz ochrony zwierząt. Gwiazda pogratulowała Jurkowi Owsiakowi zablokowania pomysłu myśliwych. 

"Czujecie to? Myśliwi wystawili na aukcję mordowanie zwierząt, by w ten sposób wspomóc WOŚP. Brawo Jurek" - napisała na swoim inststory. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 27.01 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica oraz Michał Kołodziejczak - lider AGROunii) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski
Źródło: Jurek Owsiak zablokował aukcje myśliwych na WOŚP 2022. Nie chce promować przemocy