książki

i

Autor: pixabay.com

Jaka lektura będzie na egzaminie ósmoklasisty 2023? Przecieki z języka polskiego

2023-05-23 8:06

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami, dlatego nic dziwnego, że młodzież coraz częściej poszukuje w sieci przecieków. W końcu każdy z nich chciałby zdać wszystko śpiewająco, by następnie dostać się z dobrą liczbą punktów do szkoły ponadpodstawowej. Jaka lektura będzie na egzaminie ósmoklasisty w 2023 roku? Jakich zadań należy spodziewać się w arkuszach?

Egzamin ósmoklasisty 2023 - przecieki i pewniaki poszukiwane są w sieci przez wiele osób. Maj to nie tylko błogi odpoczynek i majówka, ale przede wszystkim intensywny czas dla maturzystów i uczniów ósmych klas. Właśnie w maju zarówno jedni, jak i drudzy przystępują do bardzo ważnych egzaminów, które są przepustką do ich dalszej edukacji. Punkty zdobyte na maturze są bardzo ważne podczas rekrutacji na studia, zaś zdobyte na egzaminie ósmoklasisty, odgrywają niesamowitą rolą w rekrutacji do liceum i technikum. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty w 2023 roku odbywa się w dniach 23-25 maja. Pierwszego dnia na uczniów czekać będzie język polski, drugiego dnia matematyka, a trzeciego dnia język obcy nowożytny.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - czy można nie zdać testów? Ile trwa egzamin?

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Egzamin ósmoklasisty 2023 - przecieki z języka polskiego

Co może być na egzaminie 8-klasisty 2023? Młodzież intensywnie poszukuje przecieków z języka polskiego. Pamiętajmy jednak, że gdyby treść tegorocznych arkuszy wyciekła do sieci, egzamin ósmoklasisty 2023 zostałby przełożony. Arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej trzymane są bezpiecznie w sejfach. Co może pojawić się na testach? Co warto sobie przypomnieć? Przed egzaminem ósmoklasisty warto zrobić sobie powtórkę z:

  • obowiązkowych lektur
  • analizy tekstu lirycznego, epickiego i dramatu
  • zasad pisania opowiadania, rozprawki, zaproszenia i ogłoszenia
  • zasad interpunkcji
  • rodzajów i gatunków literackich
  • równoważniki zdania, zdanie pojedyncze, złożone współrzędnie i podrzędnie, imiesłowowy równoważnik zdania
  • związków frazeologicznych
  • mowy zależnej i niezależnej
  • części mowy i zdania
  • wyraz pochodny, podstawowy, formanty, podstawa słowotwórcza, wyrazy złożone.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - przecieki z matematyki. Co będzie na testach 24.05?

Jaka lektura na egzaminie ósmoklasisty 2023?

Jaka lektura będzie na egzaminie ósmoklasisty z polskiego 2023? Takie informacje są oczywiście poufne i uczniowie dowiedzą się tego dopiero wtedy, gdy otworzą arkusze na sali egzaminacyjnej. Jednak czytając wpisy młodzieży na Twitterze pod hashtagiem #egzaminósmoklasisty2023 możemy dowiedzieć się, że uczniowie w tym roku obstawiają z lektur Balladynę lub Dziady część II. Pojawiają się także wpisy, że na egzaminie nie należy spodziewać się Quo Vadis, Zemsty lub Pana Tadeusza. Pamiętajmy jednak, że są to tylko przypuszczenia, a z lekturami obowiązkowymi powinien zapoznać się każdy zdający egzamin ósmoklasisty w 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Lista lektur egzamin ósmoklasisty 2023 CKE. Spis książek dla ósmych klas

Listen to "Zemsta - Aleksander Fredro . Streszczenie , bohaterowie, problematyka." on Spreaker.