kotylion

i

Autor: pixabay.com

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jak zrobić kotyliony na 11 listopada? To banalnie proste! [INSTRUKCJA]

2023-11-09 8:35

Symbolem Narodowego Święta Niepodległości jest biało-czerwona flaga Polski i kotyliony o tej samej kolorystyce. Jak zrobić je w domu? Wystarczy kupić papier, bibułę lub wstążki, klej i nożyczki. Instrukcję krok po kroku jak zrobić kotylion niepodległościowy, znajdziecie w naszym artykule.

Spis treści

  1. Jak zrobić kotylion krok po kroku na 11 listopada
  2. Gdzie kupić kotylion na 11 listopada?

Kotyliony na 11 listopada to nieodłączny element i symbol, który można wykonać samemu! Jak to zrobić? To banalnie proste. Narodowe Święto Niepodległości wypada jak zawsze 11 listopada. W tym roku jest to sobota i jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia sklepy są zamknięte, a także wszelkie banki i urzędy. Wyjątkiem są jedynie dyżurujące apteki, kwiaciarnie, szpitale, stacje paliw, restauracje i niektóre sklepy jak na przykład Żabki. Tego dnia na ulicach wielu miast odbywają się marsze niepodległości, defilady i inne uroczystości z udziałem przedstawicieli miast, premierów i innych ważnych osobistości. Najhuczniej będzie oczywiście w Warszawie. Nie dość, że na Krakowskim Przedmieściu odbędą się radosne obchody - koncerty, parady, warsztaty taneczne i inne atrakcje dla dzieci, to przede wszystkim o godzinie 14:00 z ronda Dmowskiego ruszy marsz pod hasłem "Jeszcze Polska nie zginęła".

Super Ring - Marsz Niepodległości

Jak zrobić kotylion krok po kroku na 11 listopada

Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości? To banalnie proste. Biało-czerwone kotyliony to znak narodowej tożsamości, stąd zawsze nosimy je na sercu - czyli przypinamy je sobie do galowego, eleganckiego ubrania z lewej strony. Jak krok po kroku zrobić taki symbol w domu? Odpowiadamy co jest potrzebne do zrobienia kotyliona. Wystarczy zaopatrzyć się w:

  • papier w białym i czerwonym kolorze,
  • kawałek tektury, grubego brystolu lub papieru technicznego w białym kolorze,
  • klej, nożyczki, agrafkę potrzebną do przypięcia kotyliona.

Sposób wykonania kotyliona z okazji Narodowego Święta Niepodległości jest banalnie prosty. Z białego i czerwonego papieru należy wyciąć 2 kółka i kilka cienkich pasków. Następnie paski sklejamy na końcach, tak by stworzyły nam się pętelki - prawie takie jak do łańcucha na choinkę. Następnie tak przygotowane paski w kształcie pętelek przyklejamy na kółko, by wyszło nam słoneczko. To samo robimy z kolorem czerwonym i w tym wypadku paski mogą być dłuższe, co da nam później efekt 3d. Na środku kotyliona należy przykleić okrągły kawałek białej tektury, dodać z tyłu dwie wstążeczki i agrafkę, którą przyczepimy kotylion do naszego ubrania. Instrukcje jak zrobić kotyliony na 11 listopada znajdziesz w formie wideo na YouTubie.

ZOBACZ TAKŻE: Czy za 11 listopada należy się dzień wolny? Sprawdź kto i kiedy może odebrać sobie wolne w pracy

Gdzie kupić kotylion na 11 listopada?

Gdzie można kupić gotowy kotylion na 11 listopada? Biało-czerwony symbol Narodowego Dnia Niepodległości można bez problemu zamówić na Allegro, lub zakupić go w księgarniach. Co ciekawe w Warszawie, podobnie jak w ubiegłych latach, kotyliony będzie można otrzymać za darmo w kilku lokalizacjach:

  • słup znajdujący się przy ul. przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie
  • słup Premium znajdujący się przy ul. Marszałkowskiej na rogu z ul. Wilczą
  • słup  znajdujący się u zbiegu ul. Królewskiej i ul. Niżyńskiego
  • słup znajdujący się na pl. Wilsona przy wejściu do metra
  • słup znajdujący się na Rondzie Waszyngtona od strony Stadionu Narodowego.

Quiz z wiedzy o Polsce. Na te pytania powinien odpowiedzieć każdy!

Pytanie 1 z 10
Z iloma państwami graniczy Polska?