Ochrona ekranu telefonu

i

Autor: Media Expert

ochrona na ekran telefonu

Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem? Szkło hartowane czy folia ochronna? Co wybrać?

2023-12-14 10:39 Tekst sponsorowany

Telefon przed upadkiem zabezpieczają takie akcesoria jak: etui, szkło hartowane, folia ochronna. Warto zadbać o sprzęt zaraz po zakupie, bo nigdy nie wiadomo co się za chwilę wydarzy.

Co chroni telefon przed upadkiem?

Zabezpieczenie telefonu przed upadkiem jest pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić zaraz po jego zakupi. Zawsze może wydarzyć się coś nieprzewidzianego, więc lepiej dmuchać na zimne, gdyż wymiana szybki, nie licząc naprawy, to spory wydatek. Poza tym, zanim serwis naprawi sprzęt, minie kilka dni. Jeśli smartfon służy do pracy, powstaje problem. Warto więc zabezpieczyć telefon za pomocą odpornego futerału.

Etui można dopasować do swoich upodobań. Na stronie online https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/pokrowce-i-etui jest duży asortyment pokrowców. Chroniąc ekran urządzenia, można wybrać odporny futerał z okładką zabezpieczającą lub case na telefon zabezpieczający same plecki. Etui silikonowe zapewni podstawową ochronę, ale warto wybrać produkt o wzmocnionej wytrzymałości.

Dlaczego warto wybrać szkło hartowane na ekran telefonu?

Z telefonem należy obchodzić się ostrożnie, by nie doprowadzić do pęknięcia szybki. Kiedy na powierzchni ekranu pojawią się zarysowania, utrudni to jego obsługę. Zabezpieczenie ekranu umożliwia szkło hartowane. Jeśli nawet dojdzie do upadku, szybka rozpadnie się na wiele kawałków, a wyświetlacz pozostanie nietknięty.

Wymiana szkła hartowanego jest prostsza i tańsza niż ekranu smartfona. Tego rodzaju akcesorium doskonale się prezentuje i nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas korzystania ze sprzętu. Wybierając produkt należy zwrócić uwagę na parametry. Szkła hartowane mają różny poziom bezpieczeństwa, odpowiadający za twardość i odporność na uszkodzenia oraz przejrzystość wpływająca na jakość obrazu. Są bardziej elastyczne i mniej kruche jest szkło hybrydowe, ale powodujące odkształcenia.

Folia ochronna na ekran smartfona do konkretnego modelu telefonu

Folia ochronna to obowiązkowe wyposażenie smartfona, bo ekran urządzenia pozostaje w nienaruszonym stanie. Łatwo się ją przykleja, więc każdy sobie poradzi z naklejaniem. Nie przeszkadza też w użytkowaniu telefonu i wystarczy na bardzo długi czas, co jest ekonomicznym rozwiązaniem. W przypadku folii można skutecznie chronić telefon, ekran i krawędzie przed stłuczeniem i zadrapaniem.

Stanowi zabezpieczenie smartfona przed zabrudzeniami, a nawet widocznymi odciskami palców. Folie ochronne należy dobierać do modeli urządzeń, zgodnie z ich parametrami oraz wymiarami. Jest to konieczne, jeśli mają idealnie przylegać do telefonów.