Oblodzona szyba w aucie

i

Autor: pixabay.com Oblodzona szyba w aucie

Jak uniknąć oblodzonej szyby o poranku w aucie? Jest na to jeden trick!

2021-11-29 9:47

Nadchodząca zima i coraz niższe temperatury sprawiają, iż wielu kierowców przed wyjazdem do pracy czeka skrobanie szyby, którego w mroźne dni nikt nie lubi. Jak się jednak okazuje można w łatwy sposób sprawić, aby nasze wyjazdy nie rozpoczynały się od tej nielubianej czynności.

Skorupa lodu na szybach tworzy się w bardzo łatwy sposób. Przyjeżdżamy do domu rozgrzanym autem i następnie z niego wysiadamy. W międzyczasie opady deszczu lub śniegu chłodzą szybę, ta z biegiem czasu staje się zimna i wtedy mróz robi swoje. Woda zamarza na szybach i o poranku skrobanie szyby mamy jak w banku. Potem musimy używać skrobaczki - która niestety dla szyby zdrowa nie jest. Można także skorzystać z chemicznych odmrażaczy w sprayu. Jednak zdecydowanie najlepiej nie dopuszczać do sytuacji w których szyba zamarza.

OBLODZENIE SZYB - JAK DO TEGO NIE DOPUŚCIĆ

Na to wszystko jest kilka sposobów. Jednym z nich jest unikanie oblodzenia szyb. Jak się okazuje wcale nie trzeba wjeżdżać do zamkniętego, ogrzewanego garażu. Wystarczy zadaszenie, wiata. Zadaszenie powoduje, że ani śnieg, ani deszcz nie padają na szkło.

Dobrze znanym sposobem jest również osłanianie szyb. W sklepach dostępne są specjalne płachty na przednią szybę auta mocowane np. do lusterek. W ten sposób zapobiegamy obladzaniu. Jest to jednak dosyć uciążliwe. Matę trzeba za każdym razem rozwijać, potem ją chować i przewozić. Dlatego wielu kierowców rezygnuje z takiego rozwiązania. W tym wypadku wygrywa po lenistwo.

103. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:

Oblodzone szyby - prosty trick przed końcem jazdy

Jak unikać oblodzenia szyby. Jak się okazuje, jest na to jeszcze jeden łatwy sposób o którym bardzo często kierowcy zapominają. Na kilka lub kilkanaście minut przed dojazdem do miejsca docelowego zmniejszymy ogrzewanie w naszym samochodzie, następnie, wychodząc z niego, przewietrzymy i wychłodzimy wnętrze. W ten oto sposób padający śnieg nie będzie się topić na szybach – rano wystarczy go zmieść. Ten sposób działa tym lepiej, im niższa jest temperatura otoczenia. Przy bardzo silnym mrozie ryzyko oblodzenia samochodu jest minimalne, ponieważ szyby są na tyle zimne, ze śnieg się nie topi. 

Warto pamiętać, iż kiedy ruszamy na naszym aucie nie może być lodu, na żadnej szyb. Warto także pamiętać aby auto nie było zaparowane. Kodeks drogowy wyraźnie mówi:" Art. 66: Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego: zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Jak uniknąć oblodzonej szyby o poranku w aucie? Jest na to jeden trick!