Co zastąpi Instagram w Rosji?

i

Autor: Canva

Instagramerki z Rosji mogą otrzeć łzy. Rosja tworzy własny Instagram

2022-03-21 9:54

W sieci pojawiły się nagrania zrozpaczonych rosyjskich instagramerek i influencerek, które rozpaczały z powodu zablokowania na terenie Rosji dostępu do Instagrama. Rosyjski urząd Roskomnadzor zablokował dostęp do tej platformy. Rosjanie stworzą swój własny odpowiednik tego portalu. To już kolejna rosyjska podróbka. McDonald’s zastąpi „Wujek Wania”, a co zastąpi Instagrama?

Rosjanie zamiast Instagrama będą korzystać z Rossgrama?

To już kolejna rosyjska podróbka. McDonald’s zastąpi „Wujek Wania”, a co zastąpi Instagrama? W zeszłym tygodniu Roskomnadzor pozbawił Rosjan dostępu do Instagrama. Nie jest to jednak efekt sankcji Zachodu nałożonych na Rosję po zaatakowaniu Ukrainy. Decyzja o odcięciu Rosjanom dostępu do niezależnych mediów została podjęta prze Roskomnadzor, czyli rosyjski urząd nadzorujący sieć internetową oraz egzekwujący rosyjskie prawa. Urzędnicy wyłączyli dostęp do tej amerykańskiej aplikacji.

Wcześniej podobny los spotkał inne media społecznościowe, w Rosji zablokowany jest Facebook i Twitter. W ten sposób władze rosyjskie odcinają dostęp do niezależnych źródeł informacji o tym, co dzieje się na świecie, szerząc swoją propagandę. W Rosji zablokowane zostały również strony internetowe niezależnych portali informacyjnych, gazet oraz stacji radiowych i telewizyjnych. Na pożegnalnych nagraniach wielu rosyjskich Instagramerek usłyszeć można, że za brak dostępu do tego portalu obwiniają Ukrainę. Brak wiedzy o tym, kto zablokował im dostęp do tego portalu pokazuje poziom zmanipulowania tamtejszego społeczeństwa. Zaskakująco szybko rosyjskie władze postanowiły wprowadzić aplikację na otarcie łez rosyjskich instagramerów.

Już wkrótce w Rosji udostępniony zostanie rosyjski odpowiednik Instagrama – Rossgram. Szybkie ogłoszenie startu projektu i poziom zaawansowania prac jest zaskakująco wysoki. Wiele osób, które zajmuje się tworzeniem tego typu platform ma podejrzenia, że odcięcie Rosjan od Instagrama było zaplanowane wcześniej. Rossgram ma wystartować już niedługo, bo 28 marca – czyli w 2 tygodnie po zablokowaniu dostępu do Instagrama. Na początku platforma ta dostępna będzie tylko dla wybranych. Początkowo będą mogły z niego korzystać obecne/byłe gwiazdy Instagrama, ich sponsorzy i inwestorzy. Pozostali użytkownicy dostęp do Rossgrama uzyskają później.

Rosyjski portal ma wszystkie funkcje Instagrama i łudząco podobny wygląd. Na portalu pojawi się również metoda zarabiania przez finansowanie społecznościowe. Mimo krótkiego czasu od powstanie w przygotowaniu są już aplikacje Rossgrama na Androida i iOS.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Instagramerki z Rosji mogą otrzeć łzy. Rosja tworzy własny Instagram