Ile zarabiają duchowni? Ksiądz z TikToka wyjawił prawdę. Możecie się zdziwić

i

Autor: Henryk Bielamowicz/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0/ksiadz_z_osiedla/Instagram Ile zarabiają duchowni? Ksiądz z TikToka wyjawił prawdę. Możecie się zdziwić

Powiedział prawdę?

Ile zarabiają księża? Duchowny z TikToka wyjawił prawdę. Możecie się zdziwić

2024-06-18 13:11

Ks. Rafał Główczyński SDS, jest doskonale znany użytkownikom TikToka. "Ksiądz z osiedla", bo po takim pseudonimem występuje w sieci, swoją działalność w mediach społecznościowych rozpoczął po to, aby trafić do młodzieży. Jego konto na TikToku obserwuje obecnie ponad 146 tysięcy osób, a filmiki mają ponad 3 miliony polubień. Teraz duchowny zabrał głos w kwestii zarobków księży.

Ks. Rafał Główczyński wychowywał się na jednym z warszawskich osiedli, i sam o sobie mówi, że jest prostym chłopakiem. Właśnie tą zwyczajnością i brakiem patetyzmu chce zjednać sobie młodzież. Jak podkreśla, więcej młodych osób spotyka "na mieście" niż w kościele, dlatego postanowił do nich wyjść ze swoim posłaniem. Zasłynął dzięki organizacji dyskotek ewangelizacyjnych, które odbywają się w weekendy pod mostem Świętokrzyskim w centrum Warszawie. Salwatorianin, który chce z ewangelią dotrzeć do młodzieży, w swoich filmach porusza ważne tematy, jednocześnie wplatając w to wątki, które są istotne dla dzisiejszej młodzieży. W swoich filmikach na TikToku mówił nie tylko o powołaniu, ewangelii i maturze, ale nawet o kontrowersyjnej idolce młodego pokolenia - Fagacie.

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19

Ile zarabiają duchowni? Ksiądz z TikToka wyjawił prawdę

Popularny "Ksiądz z osiedla" pojawił się w siódmym odcinku podcastu "Bez tajemnic", w którym odpowiedział między innymi na nurtujące wielu pytanie na temat zarobków księży. Wielu krytykuje duchownych, zarzucając im opływanie w luksusach i posiadanie dóbr materialnych w postaci drogiej biżuterii, markowych ubrań i drogich samochodów. "Ksiądz z osiedla" wyjawił, na jakie "zarobki" może liczyć jako duchowny.

U nas w zakonie jest tak, że ja nie dostaję żadnych pieniędzy z parafii, za sakramenty, za chrzty, z tacy... Wszystko idzie na dom zakonny, na utrzymanie domu zakonnego i różne rzeczy z tym związane. Więc to, co ja mam do dyspozycji, to jest moja pensja, którą dostaję w szkole. Ja jako nauczyciel tyle, ile każdy, czyli tam za etat dostałem 2900 złotych - wyznał salwatorianin.

Wielu było mocno zdziwionych odpowiedzią księdza, jednocześnie podkreślając, że życie zakonnika znacznie różni się od życia, jakie wiedzie "zwykły" ksiądz na plebanii. Podkreślano także, że z racji tego, iż duchowny nie musi martwić się o opłaty związane z mieszkaniem czy jedzeniem, to wymienioną kwotę może potraktować jako kieszonkowe na własne wydatki. Niektórzy poszli nawet o krok dalej i twierdzą, że popularny duchowny nie powiedział całej prawdy.

oj coś mi się wydaje gdyby powiedział prawdę nie miałby wstępu na parafię xD 😂 musiał pomyśleć ile wynosi najniższa 🤭

No myślę że nie do końca prawdę powiedział

Rozumiem ze oficjalnie za pensje nauczyciela zakonnicy kupija nowe BMW 😅😂 - czytamy w komentarzach.

Źródło: Ile zarabiają księża? Duchowny z TikToka wyjawił prawdę. Możecie się zdziwić