zegar

i

Autor: pixabay.com

Ile trwa matura 2023? Czas trwania matur podstawowych i rozszerzonych

2023-05-04 12:02

Uczniowie zastanawiają się ile trwa matura z języka polskiego, matematyki, a także z innych przedmiotów, do których podchodzą w maju. Jeśli chcecie wiedzieć, ile jest czasu na napisanie matury w 2023 roku, przeczytajcie nasz artykuł. Każdy tegoroczny maturzysta powinien zapoznać się z tą informacją.

Ile trwa matura 2023 z matematyki, języka polskiego i innych przedmiotów? Ile czasu na rozwiązanie arkuszy mają w tym roku maturzyści? Absolwenci szkół ponadpodstawowych poszukują informacji na temat tego, ile czasu trwa matura 2023. Nie da się ukryć, że egzamin dojrzałości to najbardziej stresujący test w życiu młodych osób. Sprawdza nie tylko wiedzę, ale także decyduje o przyszłości młodych osób, bowiem punkty uzyskane z matur, będą niezwykle ważne w rekrutacji na studia wyższe. Tegoroczna matura odbywać się będzie w nowej Formule 2023, która co ciekawe związana jest z likwidacją gimnazjów i wydłużeniem nauki do czterech lat w liceach i pięciu lat w technikach. Ile trwają poszczególne matury? Ile czasu na napisanie języka polskiego będą mieć maturzyści? W ile minut muszą rozwiązać wszystkie zadania z matematyki? To warto wiedzieć!

ZOBACZ TAKŻE: Przecieki maturalne 2023 z matematyki. Co będzie na maturze podstawowej z matmy?

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Czas trwania matur 2023

Ile trwa matura z matematyki, a ile z języka polskiego? Ile czasu na napisanie języka angielskiego mają uczniowie? Te informacje z pewnością przydadzą się tegorocznym maturzystom. poniżej przedstawiamy ile czasu trwają poszczególne matury w 2023 roku:

  • język polski (pp) - 240 min, (pr) - 210 min
  • matematyka (pp) - 180 min, (pr) - 180 min
  • język obcy nowożytny (pp) - 120 min, (pr) - 150 min, (pd) - 180 min
  • język mniejszości narodowych (pp) - 210 min, (pr) - 210 min
  • biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, jęz. łaciński i kultura antyczna, WOS (pr) - 180 min
  • język kaszubski, język łemkowski, informatyka (pr) - 210 min.

Co ciekawe, na maturze 2023 mogą znaleźć się także zadania w języku obcym z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, matematyki i mogą rozwiązywać je wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów dwujęzycznych, w których przedmioty te były nauczane w języku obcym nowożytnym. Czas trwania takich zadań to 80 minut.

ZOBACZ TAKŻE: Jak wygląda matura ustna z polskiego? Ile trwa egzamin?