IKEA zamyka swój pierwszy sklep w Polsce

i

Autor: Canva IKEA zamyka swój pierwszy sklep w Polsce

IKEA zamyka jeden ze swoich sklepów! To już ostatnie tygodnie na zakupy w tym punkcie

2021-11-22 10:41

Już wkrótce zlikwidowany zostanie jeden ze sklepów w Warszawie. Obecnie w stolicy są trzy sklepy należące do sieci IKEA. Znajdują się one w Jankach, na Targówku oraz w centrum handlowym Blue City. To właśnie placówka w al. Jerozolimskich zostanie zamknięta. Kiedy dokładnie i dlaczego dowiecie się z artykułu.

Kiedy IKEA w Warszawie zostanie zamknięta?

Decyzja o zamknięciu tej placówki ma związek ze zmianą strategii szwedzkiej firmy. Zamknięcie punktu stacjonarnego nie oznacza jednak wycofywania się tej firmy z rynku polskiego. Sieć zamierza nadal inwestować w nowe miejsca i Punkty Odbioru Zamówień. Wprowadzenie tego rozwiązania to odpowiedź na zmieniające się potrzeby i wzrastające oczekiwania klientów.

IKEA w centrum handlowym przy al. Jerozolimskich w Warszawie to najmniejszy sklep szwedzkiej sieci – chociaż zajmował on, aż dwa piętra. Była to też pierwsza IKEA w kraju, która znajdowała się w centrum miasta, a nie na jego obrzeżach - jak pozostałe sklepy tej sieci. Punkt w Blue City został otwarty w październiku 2018 roku, w grudniu tego roku zostanie zamknięty.

Informacja o zamknięciu tego punktu pojawiła się zarówno na stronie internetowej IKEA, jak również na plakatach rozwieszonych na terenie Warszawy. Klienci maja ostatnią szansę, by zrobić zakupy w sklepie IKEA w Blue City. „My się wyprowadzamy. Ty korzystasz z okazji. Sklep IKEA w Blue City tylko do 12.12.2021 r.” taką informację można zobaczyć na plakatach umieszczonych na przystankach w pobliżu galerii. W komunikacie prasowym przedstawiciele IKEA poinformowali, że po zamknięciu placówki pracownicy sklepu z Blue City nie stracą zatrudnienia i otrzymają propozycję kontynuowania pracy w innych warszawskich placówkach IKEA.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy zamknięcie tego sklepu to dobra decyzja?
Źródło: IKEA zamyka jeden ze swoich sklepów! To już ostatnie tygodnie na zakupy w tym punkcie