III Gala Ery Nowych Kobiet

i

Autor: materiały prasowe

WYDARZENIE

III Gala Ery Nowych Kobiet już 3 marca. Sprawdź co będzie się działo

2024-02-28 8:38

Od ponad roku Era Nowych Kobiet promuje niezależność finansową kobiet. Już 3 marca odbędzie się uroczysta gala podczas której zostaną wręczone statuetki i nie tylko. Sprawdź co będzie się działo!

III Gala Ery Nowych Kobiet Biała Podlaska odbędzie się 3 marca 2024 roku o godz. 13.00 w Hotelu Polonia w Grabanowie. Partnerem wydarzenia został Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. W tym dniu świętowane będą 5 urodziny ENK Biała Podlaska oraz przyznanie statuetki Kobiecy Biznes Roku Powiatu Bialskiego. Od ponad roku Era Nowych Kobiet promuje niezależność finansową kobiet. W 2022 roku wydana została książka pod tytułem „Pieniądze szczęście dają”. Jest to darmowy poradnik o tworzeniu niezależności finansowej kobiet. Przyznanie statuetki Kobiecy Biznes Roku idealnie wpisuje się w poszerzanie świadomości kobiet w tym temacie.

Przyznanie statuetki Kobiecy Biznes Roku 2023 będzie odbywać się na zasadzie zgłoszeń dokonywanych na Facebooku Ery Nowych Kobiet. Ze zgłoszonych firm  wybrane zostaną trzy w kategoriach;

  1. Biznes poparty doświadczeniem,
  2. Biznes przyjazny kobietom,
  3. Nowy Biznes.

Wyboru dokona kapituła konkursu z reprezentantami ENK i partnerami wydarzenia. Główne kryterium wyboru to kierowanie firmą przez kobietę.

Maks on air - Eurowizja, Orange Warsaw

Po rozdaniu statuetek odbędą się rozmowy z laureatkami o niezależności finansowej kobiet w kontekście książki "Pieniądze szczęście dają". Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają książki na których podpisy złoży Joanna Przetakiewicz założycielka Ery Nowych Kobiet.

O Erze:

Zasadą Ery Nowych Kobiet jest hasło: „Wspieramy się, nie spieramy. Cenimy, nie oceniamy. Szczęścia można się nauczyć”.

Era Nowych Kobiet powstała 5 lat temu . Ideę wymyśliła Joanna Przetakiewicz, prawniczka, bizneswoman, właścicielka Domu Mody La Mania, która postanowiła zrobić coś z samotnością kobiet, gdy zapoznała się z badaniami z 2017 roku, z których wynikało, że co trzecia młoda kobieta w Polsce jest singielką, a co piąte gospodarstwo domowe jest jednoosobowe.

Na początku 2019 roku Joanna zaprosiła do współpracy liderki z 18 miejscowości w kraju. Dała liderkom dużą swobodę w działaniu, ale ogólnie rzecz biorąc miało być ono nakierowane na to, by kobiety wyszły z domu, by się spotkały, porozmawiały i zrobiły coś razem. 22 stycznia 2019 roku odbyło pierwsze spotkanie założycielki ruchu z liderkami, a już 27 stycznia spotkały się pierwsze Panie z ENK w Białej Podlaskiej. Przyszło na nie 9 kobiet, część z nich jest z nami do dziś, a z każdym spotkaniem jest nas więcej, obecnie już kilkaset kobiet z Białej podlaskiej i okolicy wzięło udział w naszych spotkaniach.

W tym momencie mamy za sobą ponad 60 spotkań. W czasie naszej działalności miałyśmy m.in. kursy z samoobrony, warsztaty z psychologiem, zorganizowałyśmy rodzinny spływ kajakowy czy Dzień Matki, gdzie dzieci były zaopiekowanie przez animatora, a Panie spędzały miło czas w swoim gronie. W tym czasie odbyły się dwa bardzo dla nas ważne wydarzenia – Gale ENK Biała Podlaska z udziałem Joanny Przetakiewicz w 2020 i 2022 r. Świętowaliśmy wówczas pierwszą i trzecią rocznicę naszej działalności oraz realizowałyśmy nasz projekt metamorfoz, gdzie spośród naszego grona za każdym razem wytypowałyśmy w głosowaniu trzy Panie, które poddały się zmianom wizerunku. Za drugim razem Panie wzięły udział w warsztatach i spędziły razem czas w trakcie weekendu na Zamku w Janowie Podlaskim, gdzie odbyły się również warsztaty o niezależności kobiet z Joanną Przetakiewicz.

III Gala Ery Nowych Kobiet

i

Autor: materiały prasowe