Horror upałowy w lipcu 2021 - potężna fala ciepła dotrze do Polski. Ekstremalna pogoda

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Horror upałowy w lipcu 2021 - potężna fala ciepła dotrze do Polski. Ekstremalna pogoda

Horror upałowy w lipcu 2021 - potężna fala ciepła dotrze do Polski. Ekstremalna pogoda

2021-06-29 20:33

Horror upałowy, który poznaliśmy w czerwcu, przeniesie się na lipiec. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że czas przygotować się na kolejną falę upałów, która znów wywoła niecodzienne zjawiska atmosferyczne. Kiedy i gdzie najcieplej w lipcu 2021? Jaka będzie pogoda w lipcu we wszystkich miastach? Przekonajcie się i przygotujcie się na uderzenie ciepła już teraz.

Spis treści

  1. Horror upałowy w lipcu 2021 - prognoza
  2. Pogoda LIPIEC 2021 - kiedy i gdzie najcieplej?

Horror upałowy w lipcu 2021 będzie trwać w najlepsze. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują wypoczynek, urlop i chcą cieszyć się mocnymi promieniami słońca. Najnowsze przewidywania i to, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody lipiec 2021 nie pozostawiają wątpliwości. Potężna fala ciepła po chwilowej przerwie dotrze do Polski. Po tym, gdy zapowiedzieliśmy afrykańskie upały w lipcu 2021 kolejni meteorolodzy potwierdzają, że lada chwila mogą paść kolejne temperaturowe rekordy. W drugiej połowie czerwca cała Europa znalazła się w centrum wielkiej fali upałów. Belgrad, Kijów, Warszawa, Berlin i Budapeszt doświadczyły w czerwcu rekordowo wysokich miesięcznych temperatur. Rosyjscy specjaliści pogodowi odnotowali najwyższą w historii temperaturę w tym miesiącu. Za falą upałów nadeszły ekstremalne i niestety często tragiczne w skutkach warunki pogodowe. Trąby powietrza, silne burze z piorunami i powodzie, to obraz, jaki mogliśmy zaobserwować. Kolejne raporty pogodowe wskazują, że pogoda w lipcu 2021 będzie bardzo wakacyjna. W wielu regionach Starego Kontynentu pojawi się nawet 40 stopni Celsjusza na termometrach. 

Horror upałowy w lipcu 2021 - prognoza

Początek miesiąca, w wielu miejscach naszego kraju będzie pochmurny, a nawet miejscowo deszczowy. Fala ciepła i upały dotrą do Polski prosto z Francji, Hiszpanii i Portugalii. Zaktualizowane mapy pogodowe wyraźnie pokazują, że najgoręcej zrobi się po 15 lipca. Wtedy zapowiadane są temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza, więc jeśli zaplanowaliście urlop na ten czas macie dużo szczęścia. 

  • 1-7 lipca 2021: temperatury 21-28 stopni Celsjusza, chmury, możliwe przelotne opady deszczu;
  • 8-15 lipca 2021: temperatury 24-29 stopni Celsjusza, mniej chmur, brak deszczu, lokalnie burze;
  • 16-22 lipca 2021: temperatury 26-32 stopni Celsjusza, mało chmur, brak deszczu, brak burz;
  • 23-30 lipca 2021: temperatury 25-28 stopni Celsjusza, miejscami chmury, przelotne opady deszczu i burze z piorunami.

Lipiec, jak pokazuje długoterminowa prognoza pogody będzie równie ciepły, co czerwiec, ale również cieplejszy niż sierpień. W ostatnim wakacyjnym miesiącu zapowiadane są opady deszczu i temperatury 22-24 stopnie Celsjusza.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem

Pogoda LIPIEC 2021 - kiedy i gdzie najcieplej?

Kiedy i gdzie najcieplej w Polsce w lipcu 2021? Najcieplejszym miastem w naszym kraju, jak wynika z długoterminowej prognozy pogody, będzie Wrocław, Poznań, Gdańsk i Białystok. W stolicy Podlasia jeszcze na początku lipca zobaczycie na termometrach ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu! W pozostałych miastach od 25-28 stopni Celsjusza. Ciepło będzie również nad morzem i z każdym kolejnym tygodniem temperatura Bałtyku będzie coraz wyższa. Pogoda w lipcu 2021 nie będzie dopisywać natomiast w Zakopanem. Deszcz zapowiadany jest prawie na każdy, ale za to temperatura będzie idealna do spacerów. Od 19 do 22 stopni Celsjusza. 

Źródło: Horror upałowy w lipcu 2021 - potężna fala ciepła dotrze do Polski. Ekstremalna pogoda