praca

i

Autor: Canva

Rok szkolny 2023/24

Gry komputerowe w szkołach od września 2023! Uczniowie są zachwyceni

2023-06-27 13:51

Nadchodzący rok szkolny, to przede wszystkim wielkie zmiany. Nowy przedmiot, łacina, ale także rozszerzenie podstawy programowej, to nowa rzeczywistość, z którą uczniowie będą mierzyli się już od września 2023. Co ciekawe, młodzież może liczyć także na to, że na lekcji polskiego będzie miała możliwość grania w gry! Sprawdziliśmy, o co dokładnie chodzi.

Gry komputerowe w szkołach od września 2023, to prawdziwa rewolucja w polskiej edukacji. Od nowego roku szkolnego uczniowie powinni przygotować się na wiele zmian, które są wynikiem rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki. Powód ich wprowadzenia jest prosty - odpowiedź na potrzeby świata, w jakim przychodzi żyć młodym pokoleniom oraz wpisanie się w codzienną rzeczywistość nastolatków. Gry w szkołach 2023 zostały dodane do podstawy programowej języka polskiego z uwagi na konteksty pedagogiczne i społeczne. Resort podkreśla jednak, że wpisanie ich w listę lektur nie jest zniechęceniem uczniów do czytania, a przede wszystkim pokazaniem, że rozwój i edukacja często idą w parze z rozrywką.

Nowe przedmioty w szkole od 2023/2024 roku! Na uczniów czeka sporo zmian

Kultowe piosenki z bajek | Dokończ Piosenkę #9

Rok szkolny 2023/24 - gry komputerowe

Wygląda na to, że marzenia wiele uczniów w końcu się spełnią. Już od początku roku szkolnego, w kanonie lektur szkolnych znajdą się dwie gry, których celem jest uzupełnienie podstaw programowej. Obydwie pozycje zostały wprowadzone na listę lektur uzupełniających rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki. Jak podkreśla Przemysław Czarnek, gry wideo stanowią jeden z kluczowych elementów współczesnej kultury.

Wakacje 2023 będą DŁUŻSZE! Uczniowie DOSTANĄ dodatkowe dni wolne!

Cyfrowe opowieści angażują dziesiątki milionów odbiorców, dając podstawy do przeżywania pasjonujących opowieści, rozwijają umiejętności psychomotoryczne, są przestrzenią budowania międzyludzkich relacji i źródłem artystycznej ekspresji.

Gry o walorach edukacyjnych to odpowiedź na zmieniający się świat oraz chęć wpisania się w rzeczywistość młodych Polaków. W podstawie programowej z języka polskiego dla uczniów szkół średnich znajdą sięL This War of Mine (11BitStudios) oraz Gra Szyfrów (Instytut Pamięci Narodowej). Choć na ten moment są tylko dwie pozycje, to resort zapowiada, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

Źródło: Gry komputerowe w szkołach od września 2023! Uczniowie są zachwyceni