Upały w Polsce

i

Autor: Olgierd Rudak flickr.com Upały w Polsce

Groźne upały już w Polsce! Wysokie temperatury są bardzo niebezpieczne. Gdzie wydano alerty?

2021-06-18 14:20

Dla województwa lubuskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałami. Alerty drugiego oraz pierwszego stopnia obowiązują w pozostałych częściach kraju. Według prognoz, fala upałów będzie przesuwać się na wschód kraju.

Groźne upały już w Polsce! Wysokie temperatury są bardzo niebezpieczne. Gdzie wydano alerty? Dla województwa lubuskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałami. Alerty drugiego oraz pierwszego stopnia obowiązują w pozostałych częściach kraju. Według prognoz, fala upałów będzie przesuwać się na wschód kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałami dla województwa lubuskiego. Według danych IMGW, w najbliższych dniach na terenie tego regionu należy spodziewać się temperatur dochodzących do 35 stopni Celsjusza. W nocy temperatura może spaść do poziomu 18-21 stopni.

Polscy kibice oszukani przez naszych piłkarzy. Dziennikarz Super Expressu demaskuje prawdę o biało-czerwonych

Największe piłkarskie hity wszechczasów!

Groźne upały już w Polsce! Gdzie będzie gorąco?

Na pozostałym obszarze zachodniej części Polski obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia przed upałami. Do poniedziałku w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i zachodniej części województwa mazowieckiego słupek rtęci pokaże od 29 do 32 stopni. W nocy temperatura na tym terenie będzie wynosić od 15 do 19 stopni. Dla wschodniej części Polski obejmującej takie miejscowości jak Olsztyn, Krosno, Rzeszów, Lublin, Siedlce, Białystok IMGW ogłosił pierwszy poziom zagrożenia upałami. Prognozowane dla tej części kraju temperatury w najbliższych kilkunastu godzin wyniosą od 27 do nawet 32 stopni Celsjusza. Według prognoz, w ciągu kolejnych dni fala upałów będzie przesuwać się na wschód, obejmując coraz większy obszar kraju. W sobotę można spodziewać się opadów deszczu na wschodniej części Polski. W poniedziałek spodziewane są burze w pasie od Koszalina na północy, przez Poznań po Wrocław, Wałbrzych i Opole na południu.