Angielscy kibice biją ludzi na Wembley

i

Autor: screen YouTube Obywatel 79 / https://www.youtube.com/channel/UCBSiUgr2Wa3pbWJ7lLZ9Vxw Angielscy kibice biją ludzi na Wembley

SKANDAL podczas finału EURO 2020 - Anglicy pobili kibiców na Wembley

2021-07-12 10:00

Szokujące nagrania powstały na korytarzach londyńskiego stadionu Wembley podczas finału EURO 2020! Widać na nich rozwścieczonych angielskich kibiców, którzy szarpią, popychają i brutalnie biją osoby dostające się na stadion. Ochrona była bezradna. Więcej na temat skandalu przeczytacie w naszym artykule.

Finał EURO 2020 miał być świętem piłki nożnej, podczas którego Europa chciała poznać nowych piłkarskich mistrzów Starego Kontynentu. Niestety, nie obyło się bez skandalicznych i szokujących wydarzeń na korytarzach stadionu Wembley. Do sieci trafiły nagrania, które pokazują angielskich kibiców bijących i popychających ludzi próbujących dostać się do środka przez jedno z wejść na stadion. Sceny są naprawdę brutalne - Anglicy okładają innych pięściami, a leżących kopią. Do tego ciągle słychać wyzwiska i przekleństwa pod adresem ochrony. Dwa nagrania, na których angielscy kibice biją ludzi na Wembley, znajdziecie w dalszej części artykułu.

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Brutalne pobicia na Wembley - skandaliczne zachowanie angielskich kibiców

W finale EURO 2020 Włosi mierzyli się z Anglikami. Po końcu regulaminowego czasu gry, wynik wskazywał 1 - 1. Rozstrzygnięcia nie dała też dogrywka. Dopiero w rzutach karnych lepsi okazali się Włosi, którzy wywalczyli swój drugi w historii Puchar Europy. Niestety mecz nie był tylko sportowymi emocjami. Na korytarzach Wembley dochodziło do dantejskich scen.

Sonda
Euro 2020 - jak oceniasz turniej?

Nieznane są dokładne powody bijatyki. Niektóre źródła mówią o tym, że grupa angielskich kibiców biła osoby, które próbowały dostać się na stadion bez biletu. Z innych informacji wynika, że atak wymierzony był w kibiców z Włoch. Jednak niezależnie od powodów, nie ma usprawiedliwienia dla przemocy na stadionach. Sprawą ataków angielskich kibiców najprawdopodobniej zajmie się UEFA. Nagrania z dwóch różnych ujęć poniżej.

Nie jedyny skandal z angielskimi kibicami na EURO 2020

Przypomnijmy, że to nie pierwsza skandaliczna sytuacja z udziałem angielskich kibiców. Emocje wciąż wzbudzają wydarzenia z półfinału Anglia - Dania, kiedy to Kasper Schmeichel był z trybun oślepiany laserem.

Źródło: SKANDAL podczas finału EURO 2020 - Anglicy pobili kibiców na Wembley