Euro 2020: Szwecja - Polska. Biało-czerwoni przegrają mecz o wszystko?

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Euro 2020: Szwecja - Polska. Biało-czerwoni przegrają mecz o wszystko? (TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS)

Euro 2020: Szwecja - Polska. Biało-czerwoni przegrają mecz o wszystko?

2021-06-22 9:29

W środę, 23 czerwca 2021 roku, polscy piłkarze muszą wygrać ze Szwecją, aby awansować do 1/8 finału mistrzostw Europy. W eliminacjach Euro 2000 Polska trafiła do grupy ze Szwecją, Anglią, Bułgarią i Luksemburgiem. Z dwiema ostatnimi z tych drużyn wygrała wszystkie mecze. Z Anglią przegrała na Wembley 1:3, a w Warszawie bezbramkowo zremisowała.

Euro 2020: Szwecja - Polska. Biało-czerwoni przegrają mecz o wszystko? W 1999 roku biało-czerwoni meczem z ekipą Trzech Koron kończyli eliminacje do Euro 2000. Remis dawał im udział w barażach, ale przegrali na wyjeździe 0:2. W obecnej edycji mistrzostwo Europy Polska po porażce ze Słowacją 1:2 i remisie z Hiszpanią 1:1 zajmuje w tabeli grupy E ostatnie miejsce z jednym punktem. Szwecja prowadzi z czterema, Słowacja ma trzy, a Hiszpania - dwa. Tylko wygrana ze Szwecją w Sankt Petersburgu pozwoli biało-czerwonym awansować do 1/8 finału.

Największe piłkarskie hity wszechczasów!

Euro 2020: Szwecja - Polska. Biało-czerwoni przegrają mecz o wszystko?

W 1999 roku biało-czerwoni meczem z ekipą "Trzech Koron" kończyli eliminacje do Euro 2000. Remis dawał im udział w barażach, ale przegrali na wyjeździe 0:2."Wyspiarze" prezentowali się przeciętnie. Ich dwa remisy z Bułgarią oraz tylko punkt wywalczony w spotkaniach ze Szwecją spowodowały, że 9 października 1999 roku nerwowo oglądali mecz Szwecja - Polska. Podopieczni trenera Janusza Wójcika do Szwecji jechali pełni nadziei, bo gospodarze byli już pewni gry na Euro. Celu jednak nie osiągnęli. Korzystny dla biało-czerwonych rezultat utrzymywał się do 64. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Kennet Anderson. W końcówce wynik ustalił Henrik Larsson. Dwója z Rasundy - napisał Przegląd Sportowy, Przeminęło z deszczem - relację zatytułował tygodnik Piłka Nożna.

SYMULACJA EURO 2021 - jak zrobić, gdzie jest i o co chodzi? Polska wygra Euro?

Po porażce Wójcik pożegnał się z posadą selekcjonera. Szwedzi natomiast drogę Polakom na Euro zamknęli również cztery lata później. W przedostatniej kolejce pokonali biało-czerwonych w Chorzowie 2:0, a następnie, gdy byli już pewni awansu, niespodziewanie ulegli u siebie Łotwie 0:1 i ta drużyna wystąpiła w barażach.