Euro 2020: finał nie odbędzie się w Londynie? Sytuacja na wyspach jest krytyczna!

i

Autor: AP PHOTO/CATHERINE IVILL, POOL Euro 2020: finał nie odbędzie się w Londynie? Sytuacja na wyspach jest krytyczna! (AP PHOTO/CATHERINE IVILL, POOL)

Euro 2020: finał nie odbędzie się w Londynie? Sytuacja na wyspach jest krytyczna!

2021-06-18 13:07

UEFA ma plan awaryjny na zastąpienie Wembley w roli gospodarza finału piłkarskich mistrzostw Europy. Może tak się stać, jeżeli Wielka Brytania nie zgodzi się zwolnić z kwarantanny przybywających do Londynu kibiców. Gdzie odbędzie się finał Euro 2020?

Euro 2020: finał nie odbędzie się w Londynie? Sytuacja na wyspach jest krytyczna! Wielka Brytania w tym roku będzie gościła finalistów Euro 2020. Nie ma się co dziwić, że gdyby UEFA odebrała im ten zaszczytny tytuł, to Londyn stracił by wiele pieniędzy. Niestety okazuje się, że sytuacja na wyspach jest na tyle krytyczna, jeżeli chodzi o pandemię koronawirusa, że brytyjski rząd zastanawia się, czy poluzuje obostrzenia po 21 czerwca 2021 roku. Jeżeli tak się nie stanie, to finał Euro 2020 otrzyma nowe miasto.

Szwedzi przed meczem z Polską wyciągają asa z rękawa! Mamy się czego obawiać?

Największe piłkarskie hity wszechczasów!

Euro 2020: gdzie finał Mistrzostw Europy?

Organizatorzy turnieju prowadzą negocjacje z brytyjskim rządem, który przełożył planowane wcześniej na 21 czerwca zniesienia ograniczeń związanych z COVID-19. Finał ME ma się odbyć 11 lipca na Wembley, podobnie jak wcześniej półfinały. Władze europejskiej federacji wciąż mają nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z terminarzem.

Euro 2020: komu kibicują andaluzyjscy kibice w meczu Hiszpania - Polska? Będziecie zaskoczeni!

Zawsze istnieje plan awaryjny, ale jesteśmy pewni, że ostatni tydzień turnieju odbędzie się w Londynie - oświadczyła UEFA. Times poinformował w piątek, że jeśli kibice nie zostaną zwolnieni z obowiązku kwarantanny, alternatywnym miejscem rozważanym przez UEFA jest Budapeszt. Ewentualna zmiana gospodarza finału byłaby dużym zaskoczeniem, ale media przypominają, że Budapeszt - gospodarz czterech meczów tegorocznego turnieju - organizuje spotkania z pełną frekwencją, sprzedając bilety kibicom, którzy zostali zaszczepieni lub mają negatywne testy na COVID-19.

Zamiast zapłacić za odkurzacz, zważył go jako cebulę i wyniósł ze sklepu! Szokujące zachowanie mieszkańca Wyszkowa!

Stolica Węgier była również awaryjnym stadionem dla wielu meczów Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, gdy z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem nie mogły odbywać się na pierwotnie wyznaczonych stadionach. Węgierscy organizatorzy koncentrują się na organizacji czterech meczów w Budapeszcie – powiedział Reuterowi rzecznik tamtejszej federacji piłkarskiej (MLSZ). Jednak... MLSZ jest gotowe do organizacji każdego wydarzenia piłkarskiego na wysokim szczeblu - dodał.

Co wiesz o Mistrzostwach Europy?

Pytanie 1 z 10
W którym roku po raz pierwszy rozegrano EURO?