Stadio Olimpico

i

Autor: Wikipedia.org / Andrew Stadio Olimpico

EURO 2020: Bomba znaleziona w samochodzie przed stadionem w Rzymie!

2021-06-16 20:54

Alarm bombowy w pobliżu stadionu olimpijskiego w Rzymie przed meczem Euro 2020 pomiędzy Włochami i Szwajcarią. Samochód bomba znajdował się w dzielnicy Prati, kilka kilometrów od stadionu. Saperom udało się rozbroić bombę, wiele ulic w stolicy Rzymu zostało na długi czas zamknięte. Teraz trwa policyjne śledztwo - kto bombę chciał podłożyć.

Bomba została ujawniona w samochodzie około godziny 17.40. Samochód należał do jednego z mieszkańców. Jak się okazało w swoim aucie miał on bombę - zauważyli ją przechodnie, ponieważ we wnętrzu auta widać było podejrzane przewody, których normalnie w wnętrzu samochodu nie ma. Sąsiednie ulice zostały zamknięte dla ruchu, a na miejscu interweniowały oddziały bombowe, które ostatecznie bombę rozbroiły.

Tak powstaje strefa kibica na Stadionie Narodowym

Na całe szczęście nie doszło do wybuchu, jednak śledztwo dopiero się rozpoczęło. Samochód, na którym znaleziono bombę, należy do Marco Andrei Dorii, prezesa firmy ds. przebudowy parków i zabytkowych willi w Rzymie. Urządzenie zawierające proch strzelniczy i bełty zostało umieszczone w samochodzie, który według oddziałów bombowych interweniujących na miejscu mógł eksplodować.

„Bomba została znaleziona w samochodzie Marco Dorii, prezesa instytucji ds. przebudowy parków i zabytkowych willi w Rzymie. To bardzo poważny fakt, wyrażam pełną solidarność” – napisała na Twitterze burmistrz Rzymu Virginia Raggi.

Mimo tego incydentu mecz Włochy - Szwajcaria rozpoczęto o czasie.

Co wiesz o Reprezentacji Polski?

Pytanie 1 z 14
W którym roku Polska zadebiutowała na EURO?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: EURO 2020: Bomba znaleziona w samochodzie przed stadionem w Rzymie!