Upał

i

Autor: Canva

zrobi się gorąco!

Eksplozja ciepła pod koniec września. Nawet 28 stopni! Lato nie powiedziało ostatniego słowa

2023-09-26 9:57

Przed nami powrót upałów. Mimo że mamy już oficjalnie jesień, wszystko wskazuje na to, że ostatnie dni września upłyną nam pod znakiem wysokich temperatur. Na termometrach ponownie zobaczymy nawet 28 stopni. Synoptycy nie mają wątpliwości. Wiemy, kiedy i gdzie będzie najcieplej. Zapowiada się ciepła, złota jesień!

Powrót upałów we wrześniu to nie żart! Choć 23.09 oficjalnie przywitaliśmy jesień, synoptycy nie mają wątpliwości, że letnia aura prędko nas nie opuści. Po kilku chłodniejszych dniach na termometrach ponownie zagoszczą temperatury dobijające nawet 28 stopni. Takie wartości pod koniec września to naprawdę ewenement! Eksperci pogodowi nie kryją zaskoczenia najnowszymi raportami, z których jasno wynika, że jeszcze w tym tygodniu czeka nas niespodziewana eksplozja ciepła. Warto zauważyć, że to nie pierwsza fala ciepła we wrześniu. W drugiej dekadzie miesiąca wskaźniki na termometrach w całej Polsce pokazywały aż 30 stopni. Teraz również będzie bardzo letnio, ale trzeba pamiętać, że dni stają się coraz krótsze, zatem na cieszenie się kojącym ciepłem będziemy mieć mniej czasu.

PIJANA TAYLOR SWIFT! (SHAKIRA, DODA, DARIA ZAWIAŁOW, TACO HEMINGWAY, KALWI & REMI)| Maks ON AIR

Powrót upałów we wrześniu. Lato jesienią!

O takich temperaturach we wrześniu marzą chyba wszyscy. Chociaż mamy już jesień, na horyzoncie nie widać opadów deszczu czy przeszywającego chłodu. Wręcz przeciwnie! Koniec września pozytywnie zaskakuje, jeśli chodzi o prognozy pogody. Już w środę 27.09 na termometrach zagoszczą wysokie temperatury. W całej Polsce po 26/27 stopni. W czwartek i piątek można spodziewać się ich nawet 28! To dobry moment na wypoczynek na świeżym powietrzu. Niestety, w sobotę czeka nas już spadek. Przy okazji "powrotu upału" we wrześniu warto pamiętać, że różnice między temperaturami nad ranem i wieczorem a w ciągu dnia mogą być naprawdę spore. Wychodząc do pracy, warto zabrać ze sobą kurtkę lub bluzę, nawet jeśli w pogodach mowa o 28 stopniach. Najcieplej na zachodzie kraju.

Źródło: Eksplozja ciepła pod koniec września. Nawet 28 stopni! Lato nie powiedziało ostatniego słowa