Egzamin ósmoklasisty 2023 język angielski - ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA

2023-05-25 13:03

Egzamin ósmoklasisty dobiega końca. Ostatniego dnia testów w czwartek 25 maja uczniowie ze szkół podstawowych otworzyli arkusze z języków obcych. Jakie zadania czekały na nich w arkuszu z języka angielskiego? Gdzie znaleźć odpowiedzi? Wiemy kiedy i o której godzinie będą dostępne arkusze z angielskiego w formie pdf. Sprawdźcie szczegóły.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2023 to trzeci, a zarazem ostatni przedmiot z którym muszą zmierzyć się uczniowie. W czwartkowy poranek 25 maja równo o godzinie 9:00 ósmoklasiści z całej polski usiedli w sali egzaminacyjnej do ławek i otworzyli arkusze. Jak to w przypadku języka bywa, na młodzież czekały nie tylko zadania na uzupełnienie luk, wybranie prawidłowej odpowiedzi, czy napisanie dłuższej form wypowiedzi. Na egzaminie ósmoklasisty 2023 jest także słuchanie, którego zawsze obawia się najwięcej osób. W tym roku do egzaminu ósmoklasisty podeszło niemal 520 tysięcy osób - w tym ponad 14,4 tysiące uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy. Przypomnijmy, że pierwszego dnia testów młodzież zmierzyła się z językiem polskim, drugiego dnia czekała na nich matematyka, a ostatniego dnia język obcy nowożytny. Co było na egzaminie ósmoklasisty 2023 z angielskiego?

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - czy można nie zdać testów? Ile trwa egzamin?

Mama to KRÓLOWA PRZYPAŁÓW?! Dzień Matki #EwelinaPyta

Egzamin ósmoklasisty 2023 język angielski - ODPOWIEDZI

Gdzie szukać odpowiedzi i rozwiązań do zadań z języka angielskiego? Czy jest dostępny klucz odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego? Póki co klucz odpowiedzi nie jest dostępny w sieci. Odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2023 z języka angielskiego pojawią się za jakiś czas. Na ten moment możecie skonsultować swoje wyniki z nauczycielem, bądź rówieśnikami. Wiele osób uważa, że tegoroczny egzamin z języka angielskiego był łatwy. Poniżej znajdziecie ich reakcje.

ZOBACZ TAKŻE: Odpowiedzi egzamin ósmoklasisty matematyka 2023. Arkusze CKE, klucz, zadania

Egzamin ósmoklasisty 2023 angielski - ARKUSZ CKE

Gdzie znaleźć arkusz egzaminu ósmoklasisty 2023 z języka angielskiego? Tegoroczne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w środę 24 maja najprawdopodobniej o godzinie 13. Jeśli tylko pojawią się w sieci, udostępnimy Wam je w tym artykule. Śledźcie nas uważnie!

AKTUALIZACJA 25.05 GODZ. 11:05

Jaki był temat e-maila na egzaminie ósmoklasisty 2023? Jak podają uczniowie, podczas testów z angielskiego musieli napisać e-mail o tym, że po kilku latach wraca do Polski ich dawny kolega. Trzeba było opisać m.in. jak się zmienił, w jakich okolicznościach się spotkaliście, a także opisać problem, jaki ma po powrocie. 

AKTUALIZACJA 25.05 GODZ. 13:01

Arkusze z języka angielskiego 2023 są już dostępne. Znajdziecie je w naszej galerii powyżej artykułu, razem z transkrypcją nagrań.

Język angielski egzamin ósmoklasisty 2023 - GODZINA, CZAS TRWANIA

Ile trwa egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego? Uczniowie rozpoczynają rozwiązywanie arkuszy równo o godzinie 9:00 i mają łącznie 90 minut na rozwiązanie zadań. Uczniowie którzy z uzasadnionego powodu mają przedłużony czas trwania egzaminów, piszą język angielski 135 minut.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - kiedy będą wyniki? Czy można nie zdać?