Ślady pobicia na ciałach zatrzymanych dziennikarzy

i

Autor: https://twitter.com/ajplus Ślady pobicia na ciałach zatrzymanych dziennikarzy

Dziennikarze torturowani przez talibów - ZDJĘCIA SZOKUJĄ!

2021-09-10 9:43

Koledzy zatrzymanych twierdzą, że słyszeli ich wrzaski zza ściany. W Afganistanie zatrzymano i torturowano dwóch dziennikarzy, którzy relacjonowali protesty kobiet. W sieci pojawiły się zdjęcia, które mrożą krew w żyłach.

Na zdjęciach zobaczyć można ślady wskazujące na okrutne i niezwykle brutalne bicie. Dwóch dziennikarzy gazety Etilaatroz zostało aresztowanych przez talibów w czasie, gdy relacjonowali protesty kobiet. Po wycofaniu się z kraju wojsk amerykańskich i ich koalicjantów, władzę w państwie znów przejęli talibowie. Od razu zajęli się wprowadzaniem nowych porządków opartych na fundamentalizmie religijnym. Wszelkie zachowania sprzeczne z ich wizją świata są surowo karane. Doświadczyło tego dwóch reporterów w Kabulu - Taki Darjabi i Nematullah Nakdi. O ich zatrzymaniu informowała katarska telewizja Al-Dżazira. W areszcie przetrzymywano też trzech innych dziennikarzy, którzy przyszli zapytać, co dzieje się z ich kolegami. Jak przekazał jeden z nich, zza ściany dobiegały krzyki torturowanych Darjabiego i Nakdiego.

Koledzy pożegnali tragicznie zmarłego motocyklistę

Jak talibowie potraktowali dziennikarzy

Gdy dziennikarze byli torturowani przez talibów, ich koledzy próbowali dowiedzieć się czegoś na temat ich losu. Sami zostali jednak zatrzymani, a jeden z nich uderzony po tym, gdy powiedział, w jakiej sprawie przychodzą. W areszcie przez kilka godzin przebywali wraz z kilkunastoma innymi dziennikarzami, w tym reporterami agencji Reutera i tureckiej agencji Anatolia. Wszyscy z przerażeniem słuchali krzyków bitych.

Zdjęcia opublikowali w internecie

Taki Darjabi i Nematullah Nakdi w kilka godzin po wyjściu z aresztu opublikowali zdjęcia swoich udręczonych ciał. Fotografie błyskawicznie rozprzestrzeniły się w sieci. Media i prywatne profile udostępniają je na Twitterze. Ostrzegamy - zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach.

Sytuacja dziennikarzy w Afganistanie

W sierpniu rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid zapewniał, że nowe władze nie będą utrudniały pracy dziennikarzom, ani wpływały na wolność mediów. Rzeczywistość jest jednak inna. Przypadków nadużyć, pobić, zastraszeń i tortur jest więcej. W lipcu Świat obiegło nagranie ze studia telewizyjnego, w którym prezenter informował o wydarzeniach w kraju mając za plecami dwóch uzbrojonych talibów.

Źródło: Dziennikarze torturowani przez talibów - ZDJĘCIA SZOKUJĄ!