Polska, Święto Niepodległości

i

Autor: AKPA

DNI WOLNE

Czy za 11 listopada należy się dzień wolny? Sprawdź kto i kiedy może odebrać sobie wolne w pracy

2023-11-09 8:37

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości wypada w sobotę i w związku z tym wiele osób zastanawia się, czy osobom pracującym należy się w takim razie dzień wolny. Sprawdź kto i kiedy może odebrać sobie wolne za święto wypadające w kalendarzu w sobotę.

Czy za 11 listopada 2023 należy się dzień wolny? Narodowe Święto Niepodległości jak co roku wypada 11 listopada, jednak w przeciwieństwie do lat ubiegłych święto to przypadnie tym razem w sobotę. Czy z tej okazji pracownikom różnych branż będzie przysługiwał dodatkowy dzień wolny od pracy mimo iż i tak jest wtedy weekend? Prawo do odebrania dodatkowego dnia wolnego od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę, ściśle regulują przepisy Kodeksu Pracy. Zgodnie z art. 130 § 2 KP - Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Co to oznacza?

Polacy o tym dlaczego NIE CHODZĄ do KOŚCIOŁA. "Źle ich rodzice wychowali" #EwelinaPyta

11 listopada - odbiór dnia wolnego

Czy za 11 listopada jest dzień wolny? Odpowiadamy! Zgodnie z artykułem zapisanym w Kodeksie Pracy, każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu, niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Oznacza to, że pracownikom przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy, a dla pracodawców konieczność obniżenia wymiaru czasu pracy i udzielenia dodatkowego dnia wolnego. Taka sytuacja nastąpi właśnie w sobotę 11 listopada, podczas Narodowego Święta Niepodległości. Najczęściej dzień wolny pracodawca udziela przed świętem lub po. W tym roku wielu pracodawców zgodziło się zrobić dzień wolny pracownikom w piątek 10 listopada, tym samym przedłużając weekend.

QUIZ na 11 listopada. Prawdziwy patriota powinien to wiedzieć! Dasz radę osiągnąć 12/15?

Pytanie 1 z 15
Chrzest Polski odbył się w roku